Sleva 50% pro seniory na divadelní představení

Využijte výjimečnou slevu ve výši 50%, kterou poskytujeme na 2 červnová představení pro návštěvníky starší 65 let.

3. 6. 2019
Peter Quilter: 4000 dnů
Hana Maciuchová v roli matky, která spolu se synem a jeho partnerem vzpomínají na uplynulých jedenáct let. Každý z nich si to ale pamatuje jinak. Více…

5. 6. 2019
Věra Mašková, Pavel Khek: Čapek
Hra sledující poslední chvíle života Karla Čapka, který musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik
udělal. Více…

Slevy lze uplatnit jen na výše uvedená představení a pouze při nákupu vstupenek v pokladně Domu kultury.

 

26. 5. 19 MOVE FEST OSTRAVA 2019: 6. ročník mezinárodního festivalu tance a cirkusu

Lenka Vágnerová & company: Amazonky
19 hodin
Vstupné …více
www.movefest.cz
www.lenka-vagnerova.cz

Amazonky by se bez nadsázky mohly stát symbolem dnešní doby, kdy se posouvají hranice vnímání feminity i maskulinity. Ženy už nejsou brány jako křehká stvoření, která nebojují a také romantické mýty ustupují do pozadí. Amazonky. Bojovnice, které si poradí i bez nadpřirozených schopností. Amazonky. Národ mýtických žen a válečnic, jejichž zuřivá síla a nemilosrdnost daly vzniku bizarním příběhům. Amazonky. Holky, které se perou.

REZERVACE

29. 5. 19. Tomáš Dianiška: Pusťte Donnu k maturitě

Slavnostní zahájení 11. ročníku divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
www.dfov.cz
19.00 hodin
Vstupné 390, 340, 290, 250, 170 Kč
Divadlo pod Palmovkou, Praha

Láska, sex a něžnosti na 90210 způsobů!
Brandon má nového walkmana, Kelly to přehnala s odbarvovačem a mami, tati, Dylan pije! Láska, sex a něžnosti na 90210 způsobů!
Hrají: T. Dočkalová, R. Mikluš, E. Stárková, T. Dianiška, R. Mikluš, K. Trnková, J. Hušek, V. Fialová, J. Albrecht a další

REZERVACE    Vyzvednutí rezervace pouze na pokladně DKMO!

31. 5. – 1. 6. 19 XIX. Mezinárodní soutěž velkých dechových orchestrů Ostrava 2019

V pátek 31. května a v sobotu 1. června 2019 se uskuteční již devatenáctý ročník Mezinárodní soutěž velkých dechových orchestrů. Letos se mohou posluchači těšit na osm velkých dechových orchestrů, punc mezinárodní účasti dodá soutěži orchestr z Polska. Soutěžní maraton vypukne ve společenském sále v pátek 31. května v 18 hodin, kdy změří síly orchestry z Dolního Benešova a Zlína. Druhý den, v sobotu 1. června, se v soutěžních blocích vystřídají na pódiu od 10 hodin orchestry z Olomouce, Krnova, hosté z Polska, Jihlavy, Klatov a Šternberka.
Jedná se o tělesa s počtem od pětačtyřiceti do pětaosmdesáti hráčů, která se kvalifikovala pro střední, vyšší a nejvyšší třídu. Výkony soutěžících orchestrů bude sledovat tříčlenná porota, složená z předních odborníků na dechovou hudbu.
Vstupenku na oba dny pořídíte za pouhých 50 Kč.

REZERVACE

1. 6. 2019 Slavnostní koncert Dechového orchestru VŠB – TU Ostrava

17.30 hodin
http://orchestr.vsb.cz

Orchestr VŠB – Technické univerzity je v současné době jediným aktivním velkým dechovým orchestrem v Ostravě. Byl založen v roce 1945 při učilišti Vítkovických železáren, zde působil až do roku 1999, kdy se stal samostatným občanským sdružením. V roce 2014 navázal orchestr úzké partnerství s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou v Ostravě, kde nyní aktivně působí.
Uměleckým vedoucím a dirigentem orchestru je pan Jiří Grussmann, profesionální trumpetista, hudební pedagog, skladatel a dirigent. Dalším stálým dirigentem orchestru je pan Jaroslav Hrbáč, absolvent oboru trombon a oboru dirigování na Lidové konzervatoři v Ostravě a dlouholetý sólista orchestru.
Orchestr hraje skladby napříč celým hudebním spektrem. Významnou součástí repertoáru orchestru jsou skladby českých autorů a to jak mezinárodně známých tak místních. Pro orchestr jsou typické autorské skladby obou současných dirigentů orchestru – Jiří Grussmanna a Jaroslava Hrbáče.

John Williams: Olympic spirit
Pavel Staněk: V horách
N.R. Korsakov, instr. Jaroslav Hrbáč: Let čmeláka
Jiří Grussmann: Zamilovaná Trumpeta
Bob Thiele, George David Weiss: What a wonderful world
Freddie Mercury: Bohemian Rhapsody
L. Thompson, W. Afanasieff, D. Foster: Tell him
J. Offenbach, ar. Jiří Grussmann: Hoffmannovy povídky

Vstupenky opravňují posluchače ke vstupu na všechna vystoupení po oba dva dny konání XIX. Mezinárodní soutěže velkých dechových orchestrů vč. Slavnostního koncertu.

REZERVACE

2. 6. 19 Petr Zelenka: Elegance molekuly

11. ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava
www.dfov.cz
18.30 hodin
Vstupné 550, 500, 400, 300, 170 Kč
Dejvické divadlo, Praha

Tři molekuly, tři muži s vizí a odvahou riskovat.
Příběh inspirovaný životem geniálního českého chemika, profesora Antonína Holého.
Hrají: I. Trojan, V. Khek Kubařová, M. Myšička, P. Šimčík, P. Vršek, Z. Žádníková, V. Polívka, V. Jiráček, E. Maximová, L. Jelínková

REZERVACE  Vyzvednutí rezervace pouze na pokladně DKMO!

3. 6. 19 Peter Quilter: 4000 dnů

19 hodin
Vstupné 410, 360, 290, 250, 170 Kč
50% sleva pro seniory – lze uplatnit pouze při nákupu na pokladně DKMO
Divadlo Ungelt, Praha

Dostat druhou šanci změnit svůj život, vymazat minulost a začít znovu, to je nesplnitelný sen mnoha lidí. Drama napsané s anglickou lehkostí a humorem o nezbytnosti poslouchat sám sebe a to i ve chvíli, kdy mám pocit, že sám sebe neslyším. Matka, syn a jeho partner vzpomínají na uplynulých jedenáct let. Každý z nich si to ale pamatuje jinak. Do jaké míry utváří paměť naši osobnost…?
Hrají: H. Maciuchová, O. Novák, P. Stach

REZERVACE