Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 882
Počet fotografií: 246

Představení Geneze divadelního souboru Dividlo
   

Galerie Gaudeamus
Keramika Dori Stárkové.
Z keramické hlíny se nejprve vytvoří požadovaný předmět. Ten se pak suší, aby z něj vyprchala všechna voda a při vypalování za vysoké teploty nepopraskal. Jakmile je suchý, vloží se do vypalovací pece. Poté, co jej vypálíme a je již vychladlý, můžeme pokračovat v jeho dalších úpravách. Podle účelu jej pečlivě, malujeme, glazurujeme apod.. Dodáme ozdobné prvky. Necháme zaschnout a krása je na světě!
www.keramika-dori.cz/

Vestibul
Celý měsíc září může široká veřejnost shlédnout kresby Josefa Unucky, výtvarníka z Karviné. Mnoho let se věnuje kresbě portrétů, aktů a občas i krajině, či zátiší. Kreslíř pracuje pouze s tužkou a papírem. Všechny jeho kresby i videa během kreslení, jsou ke shlédnutí na www.unucka.webnode.cz.

Vestibul
Vernisáž výstavy 7.10. v 17 hodin

Doprovodný program v rámci XIV. Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.
Kamil Übelauer se do země, která jej několik let přitahovala jako magnet, vypravil v září roku 2013. Dvoutýdenní výprava osmi fotografů měla původně za cíl navštívit několik vytipovaných míst napříč celou zemí, okolnosti je však zavedly rovnou za polární kruh na malebné Lofoty (Norsko). Sladkou tečkou pak pro výpravu byla vysněná polární záře, která zkrášlila oblohu během předposlední noci.

Galerie Gaudeamus
Velkoformátové fotografie a fotografiky s doplnujícími texty, které tvoří spojovací most mezi divákem a obrazem.

Vše začalo v roce 1992 koupí analogového fotoaparátu a první motivační fotografií, která se nakonec dostala ke štastnému majiteli až do Japonska. V současné době se J. E. Gregor věnuje umělecké tvorbě v podobě vytváření motivačních velkoformátových fotoobrazů. Snaží se vyjadřovat myšlenky, které chce sdělit beze slov, prostřednictvím obrazu. Pracuje s výrazovými prostředky, přesahujícími rámec běžné komerce, snaží se novým způsobem zachytit životní situace a pocity lidí 21. století. Věří, že každý divák si najde alespoň jeden obraz, který mu připomene situaci, kterou prošel, nebo překážku, kterou překonal.

   
Poslední aktualizace 23.09.2016 12:59:45 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2016 Všechna práva vyhrazena.