Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 862
Počet fotografií: 246

Proslov paní Mgr.Alžbety Lehotské, ředitelky Sdružené školy scénickéhko výtvarnictví.
   

Vestibul, Galerie Gaudeamus
Výstava k 41. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj
Vernisáž 20.5. v 17 hodin

Hlavní myšlenkou letošního 41. ročníku je mezinárodní spolupráce ve smyslu Schillerova – Beethovenova poselství „Alle Menschen werden Brüder“. Festival se tak snaží reagovat na vlnu terorismu a násilí, která v současnosti ochromuje celou Evropu. Věříme, že i hudebním hlasem přispěje náš festival k mezinárodnímu dialogu a demokracii. Druhým nosným momentem Janáčkova máje 2016 je uvádění vokálního umění. Poprvé na festivalu zazní také melodie muzikálové. Janáčkův máj 2016 nabízí 19 večerních koncertů i bohatý doprovodný program. Ostrava a mnohá města Moravskoslezského kraje budou od 20. května až do 9. června opět znít krásnou hudbou.

Vestibul
Vernisáž výstavy 7. 7. v 17 hodin
Více informací - klikněte na VÍCE

Galerie Gaudeamus
Výstavu pořádá Pictorial Foto Beskyd, autoři fotografií: Josef Frydrych, Jiří Jurzykowski, Václav Legierski.

I přes nezvyklé a odlišné zpracování od klasické fotografie nemá piktoriální fotografie nic společného s moderním pojetím. Tento styl je spojením dokumentární fotografie a výtvarného cítění autora, tedy tím, co viděl objektiv fotoaparátu a co si autor dotvořil. Piktoriální fotografie se zčásti inspiruje díly starých mistrů, ale i soudobou tvorbou, která je druhem odkazu na ně nebo fotografickou interpretací. Je také i dílem sociální povahy, ale zobrazí se v umění, jako druh autorovy eseje na určité téma, ne v dokumentu.
Základní myšlenkou piktoriální fotografie je latinské rčení: " Semper in altum". Moderm piktorialismus (dle výstavní terminologie) Prof. D. J. Růžičky byl poprvé uveden v Minneapolis Institute of Arts v roce 1990, na základně zásad stanovených Robertem Demach v roce 1907 - práce s kamerou.
Mieczysław Wielomski

   
Poslední aktualizace 26.06.2016 08:26:59 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2016 Všechna práva vyhrazena.