Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 958
Počet fotografií: 246

Představení Případ Hefaistos souboru Tajfun.
   

Galerie Gaudeamus
Mariana Há – vlastním jménem Marie-Anna Horská (roz. Růžičková) učí na střední škole v Ostravě Kresbu, malbu, olejomalbu a grafiku. Je členkou výtvarné skupiny při galerii Mlejn. Vystavovala na různých místech v Ostravě, Orlové, Bohumíně, Bílovci, Zlatých Horách, Ústí nad Labem, Mostu i na hradech a zámcích v ČR. Vystavovala také v Polsku a na Slovensku. Vedle aktivní výtvarné činností píše a knižně vydává poezii.
Svým studentům uspořádala 11 výtvarných výstav. Výstava v DKMO je již dvanáctá; nejvíce obrazů vytvořily studentky Pedagogického lycea. Další práce jsou studentů Zdravotnického lycea a všeobecného gymnázia. Nejmladší vystavující je studentem sekundy.

Vestibul
Která ryba z ostravské zoo je nejnafoukanější, které ze zvířat nejjedovatější? Který projekt Zoo Ostrava je jedinečný v celosvětovém měřítku? Ostravská zoologická zahrada chová přes 4000 zvířat ve více než 400 druzích. Každé ze zvířat je něčím zajímavé, něčím výjimečné. Chov některých z nich je v Zoo Ostrava unikátní nejen v Evropě, ale i na celém světě!
Pro výstavu jsme vybrali 18 zvířecích představitelů, kteří se vyznačují právě nějakým nej … Návštěvníci se ale mohou dozvědět také o největší kolekci rododendronů a azalek v České republice a na Slovensku nebo o jedinečné sbírce na výzkum sloních nemocí.
Naším posláním je přibližovat živou přírodu všem lidem a zároveň pomáhat přežít těm druhům zvířat, které bojují o holou existenci.
www.zoo-ostrava.cz

Galerie Gaudeamus
Od jednoho člověka musíš dospět k pohledu na celý vesmír.
Neposuzuj někoho podle jedné vlastnosti. Možná, že zbylých 99% je stejných jako ty.
Já jsem někdo jiný a jsem jiná.

Misook Kim, umělkyně z korejského Soulu.

Vestibul
Niva Šamánková: vystudovala gymnázium a uměleckou průmyslovku zaměřenou na reklamu. V této oblasti pak také celý život pracovala. Ve volném čase se věnuje výtvarné činnosti – vyrábí vlněné tapiserie, batiky na hedvábí a maluje obrazy. Používá různé techniky, od olejů přes pastely, tempery a jiné. V její tvorbě se střídá naturalizmus s abstrakcí. Své práce vystavuje již od konce 80. let minulého století. Připomeňme si alespoň poslední tři výstavy: rok 2015 - Kulturní centrum Vratimov, 2016 – Zdravotní zařízení ve Výškovicích, 2017 – Městská knihovna Ostrava.
Obrazy Nivy Šamánkové jsou barevné, veselé a optimistické, protože maluje čistě pro radost.

Vestibul
Miloš Brunner (nar. 20. 8. 1960 v Brně) absolvoval střední školu a strojní fakultu VUT v Brně. Od roku 1980 se věnuje horolezectví a v roce 1989 se dostává na svou první výpravu do USA. Pro své přátele a fotografy pořádá fotoexpedice a organizuje poznávací cesty od Asie až po Ameriku. Od roku 2007 se věnuje, více než fotografii, filmování. www.montanaclub.cz. V posledních letech fotografoval a filmoval v USA, na Havaji, Aljašce, Tahiti, v Austrálii, na Novém Zélandu, v Mexiku, Nepálu, Tibetu, na Madagaskaru a mnoha dalších místech. V současné době zasílá filmy do pořadů ČT, na cestovatelské servery, účastní se filmových soutěží, produkuje filmy a upoutávky.
Vernisáž výstavy: 6.10. v 17 hodin. Účastníci obdrží bonus - slevu 1+1 na vstupné na Slavnostní zahájení XV. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, které se koná 6.10. 2017 v 18 hodin v divadelním sále DKMO.

   
Poslední aktualizace 18.08.2017 08:21:02 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.