Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 978
Počet fotografií: 246

Úvodní slovo na vernisáži výstavy studentů Sdružené školy scénického výtvarnictví měla programová ředitelka p.Stanislava Golová
   

Vestibul
20. jubilejní výstava tvůrčí dílny pro všechna výtvarná nemehla.
Motto: Umělec ví, co neumí, neumělec neví, co umí...
Ateliér Pelikán - Tvůrčí dílna pro všechny, která je místem realizace projektu ARTETERAPIE PRO VŠECHNY, vznikla v listopadu roku 2004 v Ostravě. Otevřela a dodnes otevírá cestu k tvorbě a výtvarnému umění opravdu všem. Výtvarné kurzy navštěvují děti i dospělí bez věkového omezení, pracující i nezaměstnaní, lidé se zdravotním omezením i bez něj - z celé Ostravy i širokého okolí. Výtvarná práce přináší uvolnění, vyjádření emocí, pomáhá k porozumění sobě i druhým, usnadňuje překonávání nejrůznějších problémů, rozvíjí komunikaci, kreativitu, spontaneitu, mnohým buduje nový smysl života nebo kompenzuje případný handicap. Každý čtvrtek od 10-12 a od 15-17 hodin tvoříme v městské knihovně (v přízemí pasáže vlevo) u Sýkorova mostu.
Vernisáž výstavy: 1. 2. v 17 hodin.

Galerie Gaudeamus
Motto: U nás ve VIRIDIANu malujeme pravou i levou mozkovou hemisférou, tedy celou hlavou, ale hlavně srdcem! Přijďte se o tom přesvědčit …
VIRIDIAN byl první svého druhu nejen v Ostravě, ale i v rámci celé České republiky, kdo nabídl výtvarné kurzy dospělým posluchačům, a to i těm, kteří se kreslení a malování chtěli věnovat až v důchodovém věku. V rámci kurzů se posluchači naučí nejen základy kresby, ale mají také možnost osvojit si veškeré výtvarné techniky, aniž by si museli výtvarné potřeby kupovat nebo nosit – všechny pomůcky jsou totiž v ceně kurzu. Kurzy jsou rozděleny na kurzy pro začátečníky, pokročilé a kurzy úzce specializované – kurz figurální kresby, kurz kresby aktu, kurz olejomalby, kurz sochařských technik, přednášky z dějin umění apod.. V době prázdnin pak kurzisté společně vyjíždějí malovat do přírody - těchto „plenérů„ se účastní i zájemci ze vzdálených míst naší vlasti. V červnu roku 2006 se Viridian nesmazatelně zapsal do dějin umění svou První mobilní výstavou na světě s názven „Viridian jde mezi vás“. Tato akce je zapsána v české knize rekordů! V létě roku 2013 se VIRIDIAN přestěhoval z Ostravy do nedalekého Hlučína, jehož klidné uličky, krásná okolní příroda a jezero nabízí malířům nepřeberné množství motivů i skvělou relaxaci.
Více na: http://www.viridian.cz/
Vernisáž výstavy: 8. 2. v 17 hodin.

Vestibul
Soubor fotografií Lumíra Žemly. Člověk je schránkou, která byla pouze zapůjčena k dočasnému užití. Ač se svět měří dle této zapůjčené schránky, tak nás (lidi) mnohdy překvapí jaké stopy tato schránka nese ve svém nitru. Schránka se samozřejmě mnohem lehčeji ztvárňuje výtvarníkům či fotografům a je takovým mrtvým zaznamenáním pózy a výrazu. Kdo se ukrývá pod maskou je většinou skryto. A tak jsem se během roku 2016 zaměřil na duši, na duši, kterou tyto schránky ukrývají. Naslouchal jsem příběhům a cítil to, co je už od doby pohádek:
„A duše? Viděl jste někdy duši, pane Kabát? Mohu vám směle říci, že je to mnohem míň než pořádný rybí měchýř - takové pfff, nafouknuté nic! Zvážit ji nemůžeš, změřit ji nelze, chutná neslaně, nemastně, nevydává ani vůně, ani smradu....“. (Citace: Hrátky s čertem)
Šel jsem za touhou divákovi přinést aspoň trochu z toho nic. Jestli se mi to povedlo, musíte zjistit sami. Soubor „Duše v nás“ je putováním, které je mnou již klasicky „fotovýtvarně“ pojato. Hledejte příběhy duší v nás. Každý má tu svou a každá je jiná...svá. Možná, že v obrázcích naleznete i kousek toho svého příběhu.
Vernisáž výstavy: 3. 3. v 17 hodin.

   
Poslední aktualizace 23.02.2017 11:59:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.