Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 936
Počet fotografií: 246

Kostýmy studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví
   

17 hodin
Vstupné 40 Kč

Cestopisný komponovaný pořad Kamila Übelauera k zahájení stejnojmenné výstavy. Výstava velkoformátových fotoobrazů bude probíhat v DKMO v galerii Gaudeamus od 1. – 30. 6..
Kamil Übelauer se narodil v Havířově, kde také trvale žije. Fotografování se věnuje od roku 2004. Nosným tématem jeho tvorby je krajina a horské scenérie. Krajinnou tvorbu zaměřuje především na lokality blízké svému bydlišti; do hor vyjíždí nejen za fotografiemi, ale také za dobrodružstvím, relaxací a odloučením od civilizace. Nezáleží přitom, zda se jedná o hory na Slovensku, které jsou mu polohově blízké, nebo italské Dolomity, které jsou pro něho zajímavé především z fotografického hlediska. Od roku 2011 se věnuje výstavní činnosti. Je členem Fotoklubu Havířov. S jeho tvorbou se můžete blíže seznámit na webových stránkách www.ubefoto.cz

REZERVACE

Galerie Gaudeamus
Retrospektivní výstava ostravské výtvarnice – umělecké modistky – Mgr. Bohuslavy Asmusové. Originální stylové klobouky a módní doplňky.

Vestibul
Střední umělecká škola, Ostrava vystavuje práce svých žáků!
Už samotný název výstavy naznačuje, že je to to nejlepší, co mohou žáci umělecké školy nabídnout. Jde o malou přehlídku oboru Grafický design, který se vyučuje ve třech zaměřeních: animaci, kresbě a ilustraci, v neposlední řadě v počítačové grafice. Žáci v nich pracují nejen s grafickým a kreslícím materiálem, ale také využívají technického a multimediálního vybavení. Výstavu pořádáme v rámci festivalu Janáčkův máj, kdy si jí mohou prohlédnout návštěvníci všech koncertů.
Vernisáž: 17. 5. v 16 hodin.

SUŠ, Ostrava je střední odbornou školou s výtvarným zaměřením. Vznikla v roce 1990 jako první výtvarně zaměřená střední škola na Ostravsku; jejím zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. V současnosti patří mezi nejlepší umělecké vzdělávací instituce v České republice. Škola nabízí žákům možnost studia v pěti oborech vzdělávání: Užitá fotografie a média, Užitá malba; Grafický design, Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu a Průmyslový design.


 

Vestibul
Která ryba z ostravské zoo je nejnafoukanější, které ze zvířat nejjedovatější? Který projekt Zoo Ostrava je jedinečný v celosvětovém měřítku? Ostravská zoologická zahrada chová přes 4000 zvířat ve více než 400 druzích. Každé ze zvířat je něčím zajímavé, něčím výjimečné. Chov některých z nich je v Zoo Ostrava unikátní nejen v Evropě, ale i na celém světě!
Pro výstavu jsme vybrali 18 zvířecích představitelů, kteří se vyznačují právě nějakým nej … Návštěvníci se ale mohou dozvědět také o největší kolekci rododendronů a azalek v České republice a na Slovensku nebo o jedinečné sbírce na výzkum sloních nemocí.
Naším posláním je přibližovat živou přírodu všem lidem a zároveň pomáhat přežít těm druhům zvířat, které bojují o holou existenci.
www.zoo-ostrava.cz

   
Poslední aktualizace 22.05.2017 15:05:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.