Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 969
Počet fotografií: 246

Ukázka z představení Patálie múzy Thálie studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví
   

Vestibul
Výstava prací studentů oboru Grafického designu soukromé Střední umělecké školy AVE ART Ostrava, které prezentují klasické grafické techniky: linoryt, suchá jehla, monotyp pro lepty a akvatint. Jedná se o grafiku volnou s blízkou návazností na ilustraci knih a knižní tvorbu. Studenti vytvářejí komorní práce s estetikou a výtvarným pojetím blízkým mladé generaci.


Galerie Gaudeamus
Výstava obrazů: Milada Bezděková, Renáta Cimmrová, Jiřina Kalová, Stanislava Habrová, Olga Bubeníková, Ivona Podešvová, Dráža Kristýnková, Jarka Ochmanová, Soňa Vysloužilová.
Historie tohoto neformálního výtvarného seskupení začala na Pedagogické fakultě v Ostravě, kde se jako studentky seznámily. Později se setkávaly jako učitelky – kolegyně i jako přítelkyně. Všechny je spojovala profese, ale také společné zájmy, z nichž nejhlubším byla láska a obdiv k přírodě a chuť vyjádřit se ve formě jim nejbližší, kresbě a malbě.
Poprvé ostravští učitelé výtvarné výchovy společně vyjeli malovat v roce 1981. Dvacet let, vždy na týden, odjížděli do plenéru malovat pod odborným vedením pedagoga a malíře Mistra Jana Vosečky. Kunčice pod Ondřejníkem, Ostravice, Čeladná, Malenovice, Žermanická přehrada, Bečva, Štramberk, Hukvaldy a Jeseníky. Skupina se za ta léta z pochopitelných důvodů měnila a postupně se zmenšoval i počet účastníků – malířů.
V lednu 2014 odešel ve svých 95 letech do malířského nebe i jejich trpělivý učitel, přítel a rádce. Jeho nejvytrvalejší studentky se svými obrazy i obrázky snaží dělat radost nejen sobě a svým blízkým, ale všem návštěvníkům výstav.

   
Poslední aktualizace 21.01.2017 07:18:22 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.