Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 944
Počet fotografií: 246

Proslov paní Mgr.Alžbety Lehotské, ředitelky Sdružené školy scénickéhko výtvarnictví.
   

Galerie Gaudeamus
Paní Jaroslava Gembalová pochází z Jižní Moravy z učitelské rodiny. Po maturitě odešla do Ostravy. Tady nejprve pracovala ve zdravotnických zařízeních a po doplnění pedagogického vzdělání i v učňovském a zejména speciálním školství, v závěru své pracovní kariéry i v sociálních službách.
Po příchodu do Ostravy rozvíjela své hudební pěvecké nadání v žánrech folk, blues a vystupovala s řadou ostravských hudebních skupin, hlavně však s mateřskou kapelou Prolog pod jménem Jarka Krainová.
Před několika lety začala navštěvovat „tvůrčí dílnu“ a systematicky si osvojovat různé výtvarné techniky, z nichž ji nejvíce učaroval „měděný drát“. Tak začal vznikat měděný šperk. Od roku 2010 vznikla poměrně ucelená kolekce měděného dekorativního šperku, kterou měla možnost autorka představit veřejnosti prostřednictvím několika výstav.

Vestibul
Výstava prací studentů oboru Grafického designu soukromé Střední umělecké školy AVE ART Ostrava, které prezentují klasické grafické techniky: linoryt, suchá jehla, monotyp pro lepty a akvatint. Jedná se o grafiku volnou s blízkou návazností na ilustraci knih a knižní tvorbu. Studenti vytvářejí komorní práce s estetikou a výtvarným pojetím blízkým mladé generaci.


Galerie Gaudeamus
Výstava obrazů: Milada Bezděková, Renáta Cimmrová, Jiřina Kalová, Stanislava Habrová, Olga Bubeníková, Ivona Podešvová, Dráža Kristýnková, Jarka Ochmanová, Soňa Vysloužilová.
Historie tohoto neformálního výtvarného seskupení začala na Pedagogické fakultě v Ostravě, kde se jako studentky seznámily. Později se setkávaly jako učitelky – kolegyně i jako přítelkyně. Všechny je spojovala profese, ale také společné zájmy, z nichž nejhlubším byla láska a obdiv k přírodě a chuť vyjádřit se ve formě jim nejbližší, kresbě a malbě.
Poprvé ostravští učitelé výtvarné výchovy společně vyjeli malovat v roce 1981. Dvacet let, vždy na týden, odjížděli do plenéru malovat pod odborným vedením pedagoga a malíře Mistra Jana Vosečky. Kunčice pod Ondřejníkem, Ostravice, Čeladná, Malenovice, Žermanická přehrada, Bečva, Štramberk, Hukvaldy a Jeseníky. Skupina se za ta léta z pochopitelných důvodů měnila a postupně se zmenšoval i počet účastníků – malířů.
V lednu 2014 odešel ve svých 95 letech do malířského nebe i jejich trpělivý učitel, přítel a rádce. Jeho nejvytrvalejší studentky se svými obrazy i obrázky snaží dělat radost nejen sobě a svým blízkým, ale všem návštěvníkům výstav.

   
Poslední aktualizace 08.12.2016 21:10:48 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2016 Všechna práva vyhrazena.