Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 976
Počet fotografií: 246

Kostýmy studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví - císařovna Sisi.

10 hodin
Vstupné 65 Kč
Pro MŠ, 1. stupeň ZŠ a veřejnost
Délka představení: asi 60 minut
Divadlo Pohádka, Praha

Pohádka o lásce, přáních, fantazii a snech. V pohádce je použito několik velmi zajímavých divadelních technik - od klasické činohry, přes zpěvohru, pohybové divadlo, pantomimu až k černému divadlu. Výpravná malovaná scéna a kostýmy umocněné luminiscenčním prostředím, srozumitelný příběh a řada melodických písniček, to je už jen výčet ověřených praktik tvorby Divadla Pohádka. https://www.divadlopohadka.cz/hra/honza-a-zakleta-vila

REZERVACE

odin
Vstupné 95 Kč
Divadlo Náměstíčko, Praha
Pro 2. stupeň ZŠ, SŠ a veřejnost

Příběhy prostých lidí z pražské Malé strany poloviny 19. století. Představení sestává ze čtyř povídek: Psáno o letošních dušičkách, Pan Ryšánek a pan Schlegl, Přivedla žebráka na mizinu a O některých domácích zvířátcích. Příběhy prostých lidí, měšťáků, tak, jak je Neruda zažil a už jako dítě vnímal a díky svému skvělému pozorovacímu talentu i literárním schopnostem brilantně vypráví. Atmosféra pražské Malé strany poloviny 19. století se promítá do lidských vztahů, jejichž podstata se však za téměř dvě staletí vlastně nezměnila. Celým představením nás provází sám Jan Neruda, který se právě rozhodl, že se stane spisovatelem a povídky tedy vznikají pomyslně rovnou před zraky diváků. Do textu nejsou, až na malé inscenačně nezbytné výjimky, nevnášena vlastní slova, vše je jazyk Nerudův. Jednotlivé povídky jsou podány živým, srozumitelným a výstižným způsobem, aby byly přístupné starším žákům a studentům. Hudbu ze staropražských písniček, převážně Karla Hašlera, vybral prof. Přemysl Rut. Dramaturgické postřehy poskytl doc. Jan Hančil, rektor AMU. Osoby a obsazení: Jan Neruda - Šimon Knápek / Hospodská, paní Nocarová, dáma - Marcela Šiková / Slečna Máry, baba Miliónová, hodiny - Hana Benešová / Cibulka, pan Schlegl, policajt Šimr, domácí Dílec - Martin Dusbaba nebo Josef Zýka / Rechner, pan Ryšánek, pan Vojtíšek - Bohumír Starý.

REZERVACE

10 hodin
Divadlo No Kakabus – ArtWay Theatre, Praha
Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ
Délka představení: 55 minut.

Humorně laděný pohádkový příběh ze světa vodníků, víl, čarodějnic a čertů… Jednoho dne si vodník Klepítko usmyslel, že ho to už u rybníčka nebaví,
a že starost o rybičky je pěkná nuda. A proto se rozhodl, že se stane vílou. Taková kouzla, jak přeměnit vodníka ve vílu dovede pouze čarodějnice Krasomila, ale té se ten nápad vůbec nelíbí, a tak se s vodníkem začnou dít podivné věci…


10 hodin
Divadelní společnost Julie Jurištové, Praha
Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Dětský muzikál na motivy B. Němcové vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé.
Délka představení: 65 minut.

8.30 hodin
Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ

„Vánoce jsou tady, může padat sníh, v krajích pana Lady, v horách zasněných. Padá na zahrady, na les nad potok, Vánoce jsou tady, bude nový rok.“ Jak již název napovídá, tematicky je zaměřený především na čas adventní. Děti se např. dozví, kdo to byl svatý Mikuláš, kdo nosí dárky u nás i v jiných zemích světa, či jaké zvyky dodržovaly na Štědrý den naše babičky. Děti si také zopakují, jaké neděle předchází nejkouzelnějšímu dni v roce. V pořadu si všichni zazpívají známé dětské hity, ale i koledy, které neodmyslitelně patří k tradičním českým Vánocům. K navození té pravé vánoční atmosféry bude na pódiu dokonce padat sníh.
Délka představení: asi 55 minut.

PREMIÉRA!
10 hodin
Pro 1. a 2. stupeň ZŠ

Pohádkové taneční představení v nastudování posluchačů Taneční školy Happy Day Dance Ostrava.

18 hodin
Vstupné 150, 100 Kč

Pohádkové taneční představení v nastudování posluchačů Taneční školy Happy Day Dance Ostrava.
Další termíny představení: 26. 12. 17 a 28. 1. 18..


PREMIÉRA!
10 hodin
Pro 1. a 2. stupeň ZŠ

Pohádkové taneční představení v nastudování posluchačů Taneční školy Happy Day Dance Ostrava.

10 hodin
Vstupné 65 Kč
CziDivadlo Praha
Pro MŠ, 1. stupeň ZŠ a veřejnost

"Není všechno zlato, co se třpytí!" Hlavní hrdinkou příběhu je dobrosrdečná a milá Alžbětka. Svoji starší sestru Agátu má upřímně ráda a vidí na ní jen to dobré. Chamtivá Agáta ji však stále sekýruje a ponižuje. Bětuška se zlobě a manipulaci neumí bránit a trvá to tak dlouho, dokud se nerozhodne změnit svůj osud k lepšímu. Naštěstí má dobrého přítele, moudrého Lesního mužíčka Otakárka, který jí radí a pomáhá. A tak se z bojácné Alžbětky stává statečné děvče, které nepodléhá zlu a vítězí. Především nad svým vlastním strachem, ale dokonce se jí podaří otevřít oči a srdce své sestry Agáty.
Naše pohádka je nejen veselá a plná vtipných situací, převleků, písniček, bohatých kostýmů, scény a rekvizit, ale zároveň obsahuje mravní ponaučení a nutí nás k zamyšlení.
Délka představení: 55 minut.

9 a 11 hodin
Divadlo ArtWay Theatre, Praha
Pro 2. stupeň ZŠ a SŠ

Klasická Shakespearova komedie o věčném střetu mezi ženou a mužem. Nikdy nekončící konflikt partnerských vztahů, který jako konstanta zůstává po staletí stále stejný. V Padově žije bohatý kupec Baptista Minola, který má dvě krásné dcery Blanku a Kateřinu. Blanka má více nápadníků, ale o Kateřinu nikdo nestojí, než se ve městě objeví veronský šlechtic Petruccio. Rozhodne, že si chce Kateřinu vzít za ženu a učinit z ní pokornou choť, ač se to ostatním jeví jako neuskutečnitelné. Jakmile je starší dcera Kateřina vdaná, může si Blanka vybrat ženicha, a tak se provdá za Lucenzia. Petruccio dělá Kateřině ze života peklo, aby si uvědomila, že překračuje konvence… Vsadí celý jejich majetek na to, aby ostatním dokázal, že se mu to povedlo. Překlad: E. A. Saudek, režie a úprava textu: Rita Jasinská, hudba: Vojtěch Kosek, scénografie: Břetislav Král, kostýmy: Jana Kubálková. Hrají: Jaroslav Sypal, Martina Balážová, Dagmar Jegerová, Rostislav Trtík, Patrik Šimůnek, Vladimír Bastl.
Délka představení: 90 minut

10 hodin
Divadlo Pohádka, Praha
Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ

Kocour, myš a hrnek sádla: „Inu, bylo nebylo, to tenkrát kocour Mourek s myškou Hrabalkou byli velcí kamarádi ... ale to by nebylo bylo, kdyby se "něco" neobrátilo. Co a proč se stalo, že to tak dopadlo, se dozvíme z této veselé pohádky...“ O nemocné princezně: známá pohádka o princezně, která stonala a stonala, žádný jí nemohl pomoci, až vyhledali drvoštěpa, povýšili jej na doktora a ten princeznu vyléčil.
Délka představení: 60 minut

REZERVACE

Divadelní společnost Petra Bezruče, Ostrava
Pro 8. a 9. třídy ZŠ a SŠ

Kultovka všech teenagerů / kojencům pod 13 a gerontům nad 30 let vstup zakázán / jak sbalit holku? / můj milý deníčku aneb nick a jeho dick / nic pro stydlivky a outlocitný duše... Je mi čtrnáct (skoro) a jsem panic. Co byste taky čekali od kluka, co se jmenuje Twisp, rád čte a poslouchá Sinatru? Jsem toho názoru, že rodiče by neměli mít víc sexu než jejich dospívající potomstvo. Můj životní plán? Stanu se gangsterem známým pod jménem Nick Píchač. (A přestanu nosit to triko s nápisem JSEM SÁM, RÁD DÁM.) A vám doporučuju jediný: přijďte k Bezručům, protože – a nerad to říkám – můj život je k popukání, věřte mi. Kultovní americký román v režii hormonů, horoucích životních očekávání a humoru v české premiéře! Inscenace vychází z části prvního dílu deníkové série.
Hrají: Nick Twisp - Jakub Burýšek, Sheeni - Pavla Gajdošíková, Estela, Nickova máma - Markéta Matulová, Jerry, mámin šamstr - Lukáš Melník, Levák - Ondřej Brett, Saundersová, Clarkelsonová - Markéta Haroková, Saunders, Knuddlesdopper, holič, páprda s karavanem - Milan Cimerák. Kapela Michal Sedláček, Milan Cimerák.
Překlad Tamara Váňová, dramatizace a dramaturgie Kateřina Menclerová, režie Janka Ryšánek Schmiedtová, scéna Lucie Labajová, kostýmy Markéta Sládečková, hudba Michal Sedláček, pohybová spolupráce Lucie Skálová.
Délka představení: asi 2 hod. 20 minut

PREMIÉRA v Ostravě!
10 hodin
Divadlo Krapet, Praha
Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ

Příhody přerostlého mluvícího bernardýna Fíka a holčičky Áji.
Délka představení: 60 minut

Poslední aktualizace 17.10.2017 08:36:36 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.