Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 1012
Počet fotografií: 246

Kostýmy studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví
   

10 hodin
Divadlo Applause, Praha

Nejpopulárnější dětská kniha autorky Astrid Lindgrenové Pipi Dlouhá punčocha na jevišti! Byli jste někdy ve Vile Vilekule? Znáte Pipi, jejího koně nebo opičku – pana Wilsona?
Pipi se nastěhuje do Vily Vilekuly a brzo se skamarádí s Tonim a Anikou. Zavede je do svého světa fantazie a dokonce i do cirkusu. Malé diváky fascinuje nejen dobrodružství zrzavého děvčátka, ale taky její touha po svobodě, spravedlnosti a samostatnosti. Divadlo Applause založili začátkem roku 2013 režisérka a herečka Rita Jasinská a herec Karel Pokorný s ambicí vytvořit syntetické divadlo, jehož cílem je vytvářet kvalitní divadelní představení (klasická díla i autorské počiny) zaměřené na maximální herecký projev s vizuální metaforickou hrou, pomocí komponace prvků nejnovějších technických prostředků. Zároveň chce svojí precizní a hravou poetikou oslovit široké divácké publikum různých věkových kategorií. Úprava, režie a návrh scény: Rita Jasinská
Doprodej vstupenek pro veřejnost: 80 Kč.

10 hodin

Pavel Helebrand, Hudební divadlo podle Giovanni Boccaccia
Jak zahnat ďábla do pekla, Němý zahradník, Slavík, Parohy za parohy, Tři sta lir - pět ze sta příběhů v nové hudební inscenaci na motivy vrcholného díla Giovanniho Boccaccia. Milostné příběhy Dekameronu podávají s lehkou nadsázkou obraz o způsobu myšlení a mravech lidí renesanční Itálie i dnešní doby. Milenecká láska, touha, nevěra, zrada, pomsta i odpuštění ve víru vtipných událostí, které mají často lehký erotický nádech. Jsou podány humornou a hravou formou hudebního divadla. Představení je vhodné pro mládež od 15 let. Délka představení je 75 minut.
Hrají: sopranistky Veronika Holbová a Simona Mrázová, tenorista Petr Němec, basista Juraj Čiernik a herec Michal Sedláček. Komorní orchestr ve složení housle (Vladimír Liberda), flétna (Magdaléna Liberdová), violoncello (Ilona Kučerová) a kytara (Eva Dajčová) řídí Vladimír Liberda.10 hodin
Pro MŠ a 1. st. ZŠ, délka pořadu 55 minut

Pravidla slušného chování zpracovaná v krásných dětských písničkách Pavla Nováka. Výchovný pořad velmi srozumitelnou formou seznamuje děti se základy slušného chování a vztahů mezi lidmi. Začíná se stolováním s praktickými ukázkami. Navazuje seznamování se s malou exkurzí do pravěku. Zpívá se o kouzelných slovíčkách "děkuji" a "prosím", hovoří se o vlídnosti. Pokud se chceme prát, tak pouze v ringu. Zazpíváme si i o tom, že odpadky na zem házet nebudeme. V písničce se dětí dozvědí, že každá příležitost si žádá jiné oblečení. Zpíváme i o toleranci mezi lidmi a vzájemném přizpůsobování se. Zatančíme si a zazpíváme rock-n-roll o pozdravech. Pořad obsahuje 11 písniček spojených vyprávěním.
Doprodej vstupenek pro veřejnost: 80 Kč.

   
Poslední aktualizace 25.04.2017 12:14:14 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.