Zpět

Owen McCafferty Jak zabít komika

Divadlo Ungelt, Praha

  • Pondělí 26. říjen 2020 | 19:00
  • Divadelní sál DKMO
  • 135 minut vč. přestávky
  • 170 - 420 Kč

Jak zabít komika

Jak zabít komika

Prodej vstupenek od 22. 6. 2020, 9 hod.

Být komikem je poslání. Pokušení úspěchu a slávy je však příliš silné. Více smíchu, více potlesku, více peněz a z chytrého humoru je podbízivá šmíra. Komediální drama nabité stand-up výstupy, které mapují umělcovu trnitou cestu vzhůru – a i jeho pád.

O autorovi: Owen McCafferty (1961) patří k nejslavnějším a nejrespektovanějším dramatikům Severního Irska. Proslavil se textem Scény z velkoměsta, který v roce 2003 posbíral všechny dostupné ostrovní ceny pro nové původní drama. Od té doby napsal řadu dalších her a všechny se s úspěchem hrály na velkých i malých scénách v Severním Irsku, Velké Británii, ale i v Evropě a Americe.

„Sám autor nevěděl, jak hru definovat. Já jsem si ji pracovně nazval reality-tragikomedie. Obsahuje normální scény s dialogy a pak stand-upy. Diváci se účastní živé akce a do toho uvidí i to, co se děje mimo pódium.“ (Marek Daniel)

„Text, který na faustovském půdorysu zkoumá duši umělce ve víru showbyznysu, dává obrovitánskou hereckou příležitost Marku Danielovi. V ní může zúročit nejen své bohaté zkušenosti z divadla a filmu, ale také z oboru stand-up komedie, kterou již dlouhá léta pěstuje na nejvyšší úrovni. Celá hra je totiž protkána čtyřmi dlouhými, stylově zcela rozdílnými a bravurně vystavěnými stand-up výstupy, díky nimž sledujeme strhující proměnu komika z angažovaného umělce v komerčního baviče. Formálně i obsahově neobvyklá hra tak především přislibuje mimořádný herecký koncert.“ (Pavel Ondruch)

„Jak zabít komika je příběh muže, který tak moc touží po úspěchu, až začne ohrožovat svůj talent. Za to, že je zábavný, zaplatí příliš vysokou cenu…“ (Owen McCafferty)