Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 1097
Počet fotografií: 246

Ukázka z představení Patálie múzy Thálie studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví

19 hodin
Vstupné 310, 290, 270, 250 Kč

Jarní speciál známé pražské travesti skupiny.

REZERVACE

19 hodin
Vstupné 80 Kč

Cestopisný multimediální pořad Jiřího Kráčalíka. Island má mnoho tváří. Drsnou a surovou krajinu obklopuje studený oceán, vnímáte příchuť polárních oblastí. Pojďte s námi procestovat tuto pozoruhodnou zemi - zemi ohně, ledu a unikátní přírody. Nepůjde jen o putování, navíc vystoupíme i na nejvyšší vrchol Islandu - Hvannadalshnúkur, na který se z důvodu špatného počasí podaří vystoupit jen málo trekařům.

REZERVACE

19 hodin
Vstupné 80 Kč

Cestopisný multimediální komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka tentokrát z Kyrgystánu.

REZERVACE

18 hodin
Vstupné 175, 155, 125, 105 Kč

Diashow (plátno 8x4 m) rybáře a lovce rybích obrů, držitele mnoha světových rekordů, autora mnoha dokumentů, který cestuje za dobrodružstvím po celém světě.

REZERVACE

17 hodin
Vstupné 80 Kč
Výběr TOP filmů ze všech 15. ročníků Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

Sám ve stěně
USA, 2009, 24 min    ČSFD 92%
Hlavním hrdinou filmu je třiadvacetiletý Alex Honnold, který zdolává ty největší stěny bez jištění. Za každou sebemenší chybu ho může potkat trest nejvyšší - smrt. Ve snímku se pokusí o rekordní sólo výstup na 600 metrů vysokou stěnu na Half Dome. Teprve tam Alex poprvé pozná, co je to strach. 1. cena v kategorii B na 8. ročníku MFOF 2010.
Režie: Nick Rosen, Peter Mortimer

Brahmaputra
Česko, 2009, 29 min   
ČSFD 75%
Dramatický příběh unikátní první české raftové expedice na jedné z největších řek světa. Složitým vyjednáváním se podařilo proniknout k začátku sjezdu na hranice Indie a Tibetu. Po dramatickém začátku v extrémně obtížných peřejích se rozhodli prvosjezd přerušit. Poté se však dozvěděli, že se nevědomky dopustili přestupku a jsou pronásledováni indickou armádou. Riskovat konflikt s armádou nebo pokračovat ve sjezdu řeky. Po dlouhém váhání se rozhodli pro druhou variantu. 2. cena v kategorii C na 8. ročníku MFOF 2010. Scénář a režie: Ladislav Moulis

Erikit – deník z cesty do jiného světa
Česko, 2013, 50 min   
ČSFD 74%
Film je o uskutečněném dětském snu a otcovském slibu. Míst, kam lidská noha ještě nevkročila, rychle ubývá. Avšak severovýchodní Sibiř skrývá za stopami minulosti nepředstavitelné bohatství v těch nejextrémnějších podobách. Skupinka Čechů a Jakutů se vydává na cestu srdcem republiky Sacha do nejodlehlejšího pohoří severu, v němž pramení nejhůře dostupná řeka Sibiře - Erikit. Ta se pak stává cestou do světa tajgy, kde místa nenesou jména, kde internet je neznámé slovo, a kde příroda rozhoduje o životě. 1. cena v kategorii D na 12. ročníku MFOF 2014. Režie: František Mach

REZERVACE

19 hodin
Vstupné 80 Kč
Výběr TOP filmů ze všech 15. ročníků Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

White line
Česko, 2012, 50 min    ČSFD 71%
Když se dá banda nejlepších freeriderů dohromady, znamená to jediné: kvalitní podívaná a nádherné záběry. Toho se rozhodl využít kameraman Tomáš Galásek, který oslovil české freeridové špičky. Jeho cílem je vytvoření unikátního freeridového videa, které nezůstane jenom u něj a pokusí se nahlédnout i na životní cestu jednotlivých jezdců i v běžném životě. Film se natáčel dva roky a představí Simonu Hrstkovou, Marka Macháčka, Jiřího Lauseckera a mladé freeridové nadšence, alias „kluky z Řeky“ (Petr Milerski, Lukáš Bílko, Lukáš Niemczyk, David Sztefek). 3. cena v kategorii A na 11. ročníku MFOF 2013.

Cerro Torre
Švýcarsko, 2002, 48 min    ČSFD
Putujeme do Patagonie se čtyřmi švýcarskými horolezci. Jeden z nich, celosvětově známý dobrodruh a outdoorový fotograf
Thomas Ulrich, vypráví příběh této cesty. Je zima a čtyři horolezci chtějí vylézt jednu z nejslavnějších cest "Maestri-Egger" na Cerro Torre. V roce 1959, Cesare Maestri a Toni Egger udělali první přelez tohoto krásného ledovce přes východ na sever. Egger zemřel při sestupu v lavině. Ačkoli mnoho se jich snažilo tuto cestu zopakovat, od té doby se to nepodařilo. Naši protagonisté - David Fasel, Michal Pitelka, Stephan Siegrist a Thomas Ulrich - mají spoustu zkušeností v lezení v zimě i v létě. Tento film je poctou přátelství, štěstí, krásy přírody a o výkonech horolezců, jako Casimiro Ferrari (slavný italský průkopník se kterými se setkávají na cestě), Cesare Maestri a Cesarino Fava. Režie: Christine Kopp, Christoph Frutiger, Thomas Ulrich. Zvláštní cena poroty na MFOF 2010.

REZERVACE

Poslední aktualizace 21.03.2018 15:58:26 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.