Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 978
Počet fotografií: 246

Pohled do zákulisí přehlídky

15 hodin pro seniory
Vstupné 90 Kč
17 a 19.30 hodin
Vstupné pro členy KND 90 Kč a pro nečleny 110 Kč
USA / Francie, 2015, 80 min    ČSFD 76%

V roce 1962 se Alfred Hitchcock s Françoisem Truffautem zavřeli na týden v Hollywoodu, aby společně pronikli do tajů filmové režie. Kromě původních magnetofonových nahrávek z tohoto setkání, které posloužily jako materiál pro Truffautovu legendární knihu Rozhovory Hitchcock - Truffaut, nabízí nový dokument také fotografie z té největší lekce filmového řemesla všech dob a zavádí diváky do strhujícího světa tvůrce Psycha, Ptáků a Vertiga. Hitchcockova úžasně moderní tvorba je zde rozebrána a objasněna jedněmi z nejuznávanějších režisérů dneška.
Režie: Kent Jones
Hrají: A. Hitchcock, F. Truffaut, M. Amalric a další

REZERVACE

17 hodin
Vstupné 165 Kč; studenti a senioři 125 Kč   

České titulky. Oceňovaný režisér Phil Grabsky (tvůrce série Světové malířství na plátnech kin ) a světoznámý klavírista Leif Ove Andsnes se vydávají na vzrušující putování za největším skladatelem všech dob Ludwigem van Beethovenem. Beethovenův génius je tentokrát nahlížen prostřednictvím jeho pěti klavírních koncertů – mistrovských opusů vévodících klavírní literatuře od hudebního klasicismu až po současnost. Skrze virtuózní interpretaci Leif Ove Andsnese je koncert po koncertu přibližován také Beethovenův život od útlého věku zázračného dítěte až po dosažení statusu největšího žijícího skladatele v době, kdy dokomponoval 5. klavírní koncert Es dur zvaný Císařský. Část dokumentu byla natáčena během Mezinárodního hudebního festival Pražské jaro ve Dvořákově síni Rudolfina.

REZERVACE

19 hodin
Vstupné 150 Kč   

České titulky. Výstava nazvaná „David Bowie je…” byla nejúspěšnější v historii Victoria & Albert Museum v Londýně. Představila obdivuhodnou sbírku ručně psaných básní, originálních kostýmů, módy, fotografií, filmů, hudebních videoklipů, Bowieho vlastních nástrojů a přebalů alb z David Bowie Archive. Záznam zavede diváky v kinech na fascinující cestu napříč okouzlující výstavou se speciálními hosty, včetně legendárního japonského módního návrháře Kansaie Yamamota či frontmana kapely Pulp Jarvise Cockera. Publikum se tak dozví příběhy některých klíčových objektů, které dokumentují Bowieho uměleckou kariéru, od těch nejpovolanějších. Kurátoři výstavy Victoria Broackes a Geoffrey Marsh pak nabídnou odborný pohled jak na nejznámější hudební videa a originální kostýmy, tak i na osobnější předměty, jakými jsou ručně psané básně či deníkové záznamy, odhalující kreativitu a vývoj Bowieho nápadů. Natočeno živě 13. října 2013 v londýnském Victoria and Albert Museum. Režie: Hamish Hamilton.

REZERVACE

17 a 19.30 hodin 25.2. pouze v 17 hodin
Vstupné 120 Kč
Velká Británie, 2017    ČSFD

Na počátku byla příležitost a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska. Další pokračování příběhu čtveřice narkomanů.
Režie: Danny Boyle
Hrají: E. McGregor, J. L. Miller, R. Carlyle a další

REZERVACE

15 hodin pro seniory
Vstupné 80 Kč
Norsko, 2016, 97 min    ČSFD

Mrazivý portrét pyromana inspirovaný skutečnými událostmi.
Režie: Erik Skjoldbjćrg
Hrají: A. Kittelsen, H. Rafaelsen, T. Nilssen a další

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 100 Kč
Norsko, 2016, 97 min    ČSFD

Mrazivý portrét pyromana inspirovaný skutečnými událostmi.
Režie: Erik Skjoldbjćrg
Hrají: A. Kittelsen, H. Rafaelsen, T. Nilssen a další

REZERVACE

Poslední aktualizace 23.02.2017 11:59:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.