Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 764
Počet fotografií: 246

Kostýmy studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví

Soutěžní kategorie

A Dobrodružný a extrémní sportovní film – sporty v přírodě (mimo horolezectví a vodní sporty), lyžování, extrémní lyžování, horská kola, paragliding, speleologie atd.
B Horolezecký a horský film – horolezecké sporty, expediční lezení, lezení v ledu, polární expedice, horská krajina, člověk a hory
C Dobrodružný vodní sportovní film – rafting, vodácké sporty, kajaking, kanoistika, jachting, potápění, surfing, dálkové plavání a podvodní speleologie atd.
D Cestopisný film (filmy výhradně cestopisného charakteru nezařazené do kategoríí A, B, C)
N Nesoutěžní film

Účastnící doprovodných programů dostanou slevenku 1 + 1 osoba ZDARMA na MFOF.
Ke každé vstupence na festival obdržíte poukaz na 1 + 1 ZDARMA do CDU Sport.
Vstupné na projekce: 70 Kč / studenti a senioři 50 Kč / filmový blok. Permanentka na 10 vstupů: 300 Kč
Další informace: www.outdoorfilms.cz

Brazil - Every Drop Counts
D, DEU, 44.1 min
Brazílie, svět definovaný vodou - alespoň se to tak může zdát. Amazonka, nejsilnější řeka na světě se klikatí skrze největší existující deštný prales. Nicméně i tuto zem může pronásledovat sucho.
Režie: Christiane Götz-Sobel

1000 mil Aljaškou na kole s Pavlem Richtrem
A, CZE, 27 min
Krátký dokument o účasti Pavla Richtra na závodě Iditarod Trail Invitational 2014. Veškerý materiál natočil Pavel sám, neměl sebou žádný štáb se skútry a helikoptérami. Měl jen jednu malou odolnou kamerku (Drift Ghost-S), kapsy plné baterek, odhodlání a pár instrukcí, jaké záběry jsou potřeba, aby bylo možné z dovezeného materiálu něco vytvořit. Film, zážitky i emoce v něm jsou skutečné a autentické, jako Aljaška samotná.
Produkce, scénář a režie: Tomáš Mähring

K6 West
B, CAN, 20 min
Raphael Slawinski, Ian Welsted a Jesse Huey cestují do Pakistánu, aby vyšplhali na západní K6. V okamžiku jejich příjezdu na základnu KHH zjišťují, že v základním táboře Nanga Parbat došlo k masakru. Jesse se vrací domů, ale Raphael a Ian pokračují ve své cestě a nakonec stanou na 7040 metrů vysokém, doposud neslezeném vrcholu.
Kamera a režie: Ian Welsted, Raphael Slawinski, Jesse Huey, Wiktor Skupinski

REZERVACE

Wakeporning
C, CZE, 45 min
Wakeporning navazuje na úspěšnou sérii extrémních dokumentů z dílny LIP Production. Tentokrát jsme se s partou top českých riderů vydali na cestu po českých, moravských, slovenských, maďarských a francouzských jezerech a natočili to nejlepší z tuzemského wakeboardingu. V přibližně 45 minutovém snímku uvidíte Marka Zacha, Jaroslava Pelíška, Zdenka Ševčíka, Čestmíra Procházku, Jakuba Zálejského a další hvězdy tohoto rychle se rozvíjejícího a čím dál populárnějšího sportu. O atraktivní zpracování a kvalitní divácký zážitek se postaral režisér Radek Karkys a jeho tým.

Rolling in the Alps
D, FRA, 26 min
Překročit Alpy od severu k jihu, zcela samostatně během jediného měsíce. To znamená zvládnout 1 200 kilometrů a 34 000 metrů převýšení.
Produkce, kamera, scénář a režie: CRESTAN Laurent

Mrazivou Aljaškou na kole
A, CZE, 12 min
Film vypráví o účasti Jana Kopky, extrémního cyklisty, na závodě Iditarod 2014, celým jménem Iditarod Trail Sled Dog Race. Je to závod psích spřežení, který se koná na Aljašce a je pojmenován po legendární Iditarodské stezce, spojující zlatokopecké městečko Iditarod, dnes opuštěné, s Beringovým mořem a Aljašským zálivem.
Režie: Libor Kubeš, Jan Kopka

Okamžik radosti
N, CZE, 17 min
Poetický dokumentární film o kráse horolezeckého sportu.
Kamera, scénář a režie: Jan Špáta

REZERVACE

Few Days
A, CZE, 42 min
Film Few Days sleduje dvě skupiny českých freeridových jezdců, z nichž obě mají stejný cíl. Jedna skupina dobývá švédské vrcholky v pohodlí helikoptéry, zatímco druhá si podmaňuje sjezdy v rakouských horách pomocí svých vlastních sil. Jejich odlišný charakter, ale stejný přístup k horám ukazuje jednu společnou vášeň: svobodu a čerstvý prašan. Na heliskiing ve Švédsku se vydala česká freeridingová špička Robin Kaleta spolu s českým olympionikem Ondřejem Bankem. Ve druhé skupině se objeví freerideři Lukáš Niemczyk, Lukáš Bilko, Martin Knybel nebo také snowboardisté Filip Paseka a Aleš Zeman
Kamera, scénář a režie: Tomáš Galásek

Alegria-A Humanitarian Expedition
D, CHE, 28 min
Alegria - Humanitární expedice vypráví příběh neuvěřitelné sólové expedice přes Himaláje, která změnila životy tisíců lidí, kteří potřebovali pomoc. Na podporu pacientů s leprou a mentálně strádajících žen v Indii jel Christoph von Toggenburg na kole 3200 kilometrů po nejvyšších stezkách světa a táhnul za sebou čtyřicetikilový vozík s vybavením, nezbytným pro přežití.
Produkce, kamera, scénář a režie: Christoph von Toggenburg

Obrigado Amigos
B, CZE, 20 min
Parta ostřílených českých lezců pod patronací Ondry Beneše vyjela do Brazílie s cílem vytvořit hodnotný prvovýstup v 600 metrů dlouhé skalní stěně utopené v džungli! Plánování a realizace výstupů v dalekém a neznámém terénu je samozřejmě značně odlišné od lezení na lokální skále.
Režie: Ondřej Smrž

REZERVACE

Almost Ablaze
A, USA, 30 min
Skvělé a umělecké filmařské výkony v kombinaci s těmi nejlepšími jízdami. Sportovci se během svých excelentních výkonů dostávají až do povznesených stavů. Radost pohledět!
Produkce a režie: Teton Gravity Research

Brandaris Race
C. CZE, 16 min
Film zobrazuje každoroční závod historických plachetnic Brandaris Race v Holandsku, který je největší závod historických plachetnic. Ve filmu je zachycena vizuálně zajímavá a dramatická podívaná, kdy je na moři několik desítek nádherných lodí. Plují v úzké plavební dráze velmi blízko sebe, všechny na plné plachty. Jedná se sice o krátké, ale opravdové námořní dobrodružství. Díky počasí a silnému větru jsme měli možnost natočit nejrychlejší Brandaris Race vůbec, a to včetně dramatické plavby zpět do přístavu. Film vzdává hold kráse historických lodí a lidem kolem nich.
Produkce a režie: Petr Šoupa

The Waters of Greenstone
D, AUT, 6 min
Průzkum krajiny na Jižním ostrově (South Island) na Novém Zélandu.
Produkce, kamera, scénář a režie: Nathan Kaso

REZERVACE

Death or Glory: The Atlantic ocean
C, CZE, 41 min
Cestopisný dokument sleduje cestu autora na Kanárské ostrovy. Cíl je jasný. Vyprovodit mladého kapitána Martina Dolečka na jeho osamělou plavbu kolem světa. Přes Atlantik! Oba dva plní mladického nadšení navázali velice intimní sousedství s oceánem a čekali, zdali je Neptun příjme takové, jací jsou. Díky tomu, že nám autor dává nahlédnout do svých soukromých deníkových záznamů, jde o osobní zpoveď a vy s ním můžete prožít vše, co oceán může přichystat. A tam někde na západě, za nezměrnou krajinou údolí vln je čekal vytoužený Karibik.
Produkce, scénář a režie: Pepa Prokop

Saslonch Suite
B, ITA, 30 min
Co se stane, když někteří extrémní sportovci začnou vést dialog s jazzovými muzikanty na stěně skály? Andreas Pichler zdokumentoval projekt z jazzového festivalu v jižním Tyrolsku, Alto Adige, kde lezci a chodci po laně nalézají svůj vlastní jedinečný rytmus.
Scénář a režie: Andreas Pichler

Gringos & Rapidos
A, CZE, 15 min
Tomáš Slavík a Filip Polc vyrazili před novou sezonou do Chile a Brazílie trénovat a především poměřit síly na prvních dvou závodech světové série City Downhill World Tour. Tomáš je úřadující mistr světa ve fourcrossu, Filip dokázal zvítězit téměř v každém závodě, do kterého nastoupil. Jak dopadl souboj nováček vs. legenda?
Režie: Martin Vrbický

Red Bull Peaks Triology
A, ITA, 5 min
Tři ikonické sporty, tři legendární místa v italských Alpách a jeden dobrodruh. Aaron Durogati se vydává na rozmanitou expedici, která zahrnuje pokoření horských terénů Monte Bianco, Monte Rosa a Breithorn. Vybaven lyžemi, hiking botami a padákem kombinuje různé způsoby pohybu v horském prostředí od klasického treku až po extrémní speedriding.
Produkce: Red Bull Media House GmbH / Storyteller Labs

REZERVACE

Čeští indiáni dobyli Ameriku
A, CZE, 63 min
Dokument o prvním českém týmu v nejtěžším cyklistickém závoděna světě - Race Across America (RAAM). Ten se jezdí od roku 1982. Jeho trasa vede napříč USA od pobřeží Pacifiku k pobřeží Atlantiku a má podobu jen jediné etapy (časovky) dlouhé 4 860 km s celkovým převýšením přes 50 000 m a časovým limitem pouhých 9 dnů! Je proto nutné jet non-stop a postupně tak projet 12 států, překonat všechna velká pohoří Ameriky, řeky Colorado, Missouri i Mississippi, rozpálené pouště, nekonečné větrné pláně, města, pustiny a mimo jiné i čtyři časová pásma.
Produkce, scénář a režie: Miloslav Doležal

Souboj s časem
D, SVK, 19 min
Turkmenistan patří k nejizolovanějším státům světa. Méně turistických víz udělí už jen Severní Korea. Pokud se sem nějaký turista dostane, musí mít státního průvodce a smí navštívit jen vybraná místa. Film zachycuje jedinou poskytující možnost, jak projít území bez místního průvodce, a to na tranzitní víza, které jsou omezeny předem schválenou 1 200 km trasou absolvovanou za 5 dní. Nezdá se to hodně, ale něco na tom nesedí.
Kamera, scénář a režie: Milan Ohurniak

Sevřené hrdlo na Gerlachu
B, CZE, 9 min
Na vysoké hory chodí stále více lidí. Ne všichni mají adekvátní zkušenosti. My jsme byli jedněmi z nich, nezjistili jsme si důležité informace. Pouze jsme věřili kamarádovi. Vyšli jsme pozdě. Měli jsme nevhodnou obuv a nedostatek jistících pomůcek. Důvod, proč jsme šli na Gerlachovský štít, byl jednoduchý. Užít si krásné hory a zasnoubit se. Podařilo se nám jen to druhé. Horolezců tam bylo více a štít podcenili také.
Produkce, kamera, scénář a režie: Aleš Nenička

REZERVACE

Gauchos del Mar
C, ARG, 60 min
1 sen – 2 bratři – 1 kontinent. Dva bratři následují svůj sen o surfování. V nákladním autě se v Kalifornii vydají na svou cestu... Následně ukazují celý kontinent skrze různé kultury, scenérie, jídlo a lidi, zatímco kempují a surfují. To vše během cesty trvající třináct měsíců.
Produkce, kamera, scénář a režie: Julian Azulay - Joaquin Azury

Mica to Greenland
A, CAN, 22 min
Inspirován jednou malou, kostičkovanou fotkou neznámého grónského vrcholu se Lucas Debari rozhodl naplánovat dokonalou expedici na tento neidentifikovatelný ledovec. Snímek Mica to Greenland sleduje Lucase a Johnnyho Collinsona, jak se brázděním prašanu v odlehlých oblastech Mica v Britské Kolumbii připravují na svůj životní výlet, aby se nakonec připojili k Hilaree O'Neillovi a Ralphu Backstromu v honbě za nejimpozantnějšími vrcholy Grónska.
Režie: Jay MacMillan

Muztagh Ata - s kardiostimulátorem na sedmitisícovku
B, CZE, 15 min
Pokus české horolezkyně Markéty Hanákové, které byl zcela nečekaně implantován v mladém věku kardiostimulátor, vystoupit bez kyslíku na pamírskou sedmitisícovku Muztagh Ata 7546 m v Číně. Na vrchol se jí sice shodou špatných náhod nepodařilo vystoupit, přesto se jí jako prvnímu člověku na světě podařilo překonat hranici sedmi tisíc metrů a tím překonat svůj výškový rekord z roku 2013, kdy úspěšně stanula na vrcholu Mera Peaku (6476 m).
Produkce, scénář a režie: Markéta Hanáková

REZERVACE

Khuda-e-Faring
N, CZE, 50 min
Unikátní film, který mapuje humanitární aktivity českých horolezců Diny Štěrbové a Víti Dokoupila od prvotní jednorázově plánované pomoci obyvatelům osady Arandu (severní Pákistán, nepřístupná oblast, nadmořská výška 3000 metrů) až ke vzniku rozsáhlého humanitárního projektu, který zastřešuje občanské sdružení Czech Hospital.
Scénář a režie: Libor Jeřábek

Kam nedoletí pták
N, CZE, 32 min
Film o přínosech a průběhu expedice, kterou podnikli českoslovenští horolezci jako první po štítech afgánského Hindúkuše v červnu 1965. Byl natočen ve spolupráci s účastníky I. československé horolezecké expedice Hindúkuš 1965.
Kamera, scénář a režie: Bedřich Roger

REZERVACE

Stelvio. Crocevia della Pace
B, DEU, 52 min
Stelvio je dokumentární film, který představuje jedinečné místo: Průsmyk Stelvio. Uprostřed Italských Alp může člověk najít impozantní přírodní scenérie. Ale kdysi zde lidé bojovali, a to nejen ve sportovních disciplínách a odvětvích. Před sto lety to bylo nejvýše položené a nejchladnější bojiště první světové války. Předměty z této kruté války jsou ve sněhu stále ještě k nalezení.
Produkce, scénář a režie: Alessandro Melazzini

10% Afriky
D, CZE, 26 min
Tomáš Kráčalík toho má za sebou už dost. Ve třech letech prodělal leukémii, ve čtrnácti měl nádor na mozku, v sedmnácti druhý. Při poslední operaci se mu poškodil oční nerv a prakticky nevidí. Na levé oko vůbec a na pravé na 10%. Bydlí v Ostravě, pracuje jako masér, běhá, lyžuje, jezdí na kole, cestuje. Je plný energie, přátelský, s velkým smysl pro humor. Je obklopen kamarády a přáteli, kteří ho berou na výlety a občas i na větší výpravu. Navštívil Island, Bajkal, cestoval napříč Namíbií. Film odkrývá pozitivní pohled na život s handicapem a naznačuje cestu, na kterou by se měli mnozí vydat, aby život měl smysl.
Produkce, scénář a režie: Miloslav Doležal

Red Bull Feel The Wheel
A, CZE, 12 min
V roce 2014 vlítla na longboardovou scénu zcela nová disciplína, která se zrodila v Česku – longboardcross. Průjezd čtyř jezdců tratí s boulemi a klopenkami měl světovou premiéru v pražských Řepích a přilákal okolo stovky českých a zahraničních jezdců. Nechyběly drsné pády, ostré souboje tělo na tělo a jezdce hnala skvělá atmosféra. V krátkém dokumentu se dozvíte o základech longboardingu a především zrodu celé myšlenky, s kterou přišel legendární biker Michal Maroši. Kromě toho samozřejmě nechybí report z akcí nabitého závodu, který úspěšně pokračoval druhým ročníkem i v roce 2015.
Produkce: Red Bull Media House GmbH / Fullface productions

Back to Teahupoo / Zpět na Teahupoo
C. AUT, 4 min
Brazilská surfařka Maya Gabeira je považována za jednu z nejlepších žen v historii tohoto sportu. Jejím heslem je být vždycky otevřená novým výzvám a díky tomu neustále posouvá možnosti ženského surfování. V roce 2011 ji ale její nasazení málem stálo život, když ji několikametrové vlny na Teahupoo (Tahiti) semlely na tvrdých útesech a ona upadla do bezvědomí… Maya se po dlouhém zotavování a odhodlávání vrací na místo a pádluje zpět vstříct další výzvě.
Produkce: Red Bull Media House GmbH / Canvas 24p Filmes

REZERVACE

Russia Coast to Coast
A, AUT, 75 min
Film sleduje Wolfganga Faschinga během jeho dvaadvacetidenního dobrodružstvím a jeho cestu přes Rusko. Díky této cestě se možná stane prvním člověkem v dějinách, který zvládnul přejezd přes kontinent, dlouhý 10 000 kilometrů – nonstop. Z Vladivostoku do Petrohradu. Na kole.
Režie: Juergen Gruber

Taktovka - Do roka a do dne
B, CZE, 10 min
Zachycení extrémně těžkého prvovýstupu na skaláckou Taktovku její panenskou stranou.
Režie: Vojta Frohlich

Natural Attraction
D, DEU, 5 min
Film pojednává o přírodní podívané, kdy se mění prořídlá, suchá krajina v plodné místo, které je nositelem nového života. Souhra mezi nebem a zemí připomíná akt smyslné lásky, který vyjadřuje vzájemnou závislost a skvělou souhru mezi oběma prvky.
Kamera, scénář a režie: Marc Zimmermann

REZERVACE

15 hodin pro seniory
Vstupné 90 Kč
USA, 2015, 106 min    ČSFD

Když si mezigalaktičtí mimozemšťané chybně vyloží videozáznamy klasických videoher jako vyhlášení války, zaútočí na Zemi s armádou jednotek, která je inspirovaná objekty ze zmíněných videoher. Prezident Will Cooper (Kevin James) je nucen vyzvat na pomoc svého nejlepšího kamaráda z dětství a nepřekonatelného hráče videoher Sama Brennera (Adam Sandler), jenž v současné době provádí instalace domácích kin, aby se ujal vedení týmu ostřílených pařanů (Peter Dinklage a Josh Gad) s cílem vetřelce porazit a zachránit tak naši planetu.
Režie: Chris Columbus
Hrají: A. Sandler, J. Gad, K. James a další

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 120 Kč
USA, 2015, 106 min    ČSFD

Když si mezigalaktičtí mimozemšťané chybně vyloží videozáznamy klasických videoher jako vyhlášení války, zaútočí na Zemi s armádou jednotek, která je inspirovaná objekty ze zmíněných videoher. Prezident Will Cooper (Kevin James) je nucen vyzvat na pomoc svého nejlepšího kamaráda z dětství a nepřekonatelného hráče videoher Sama Brennera (Adam Sandler), jenž v současné době provádí instalace domácích kin, aby se ujal vedení týmu ostřílených pařanů (Peter Dinklage a Josh Gad) s cílem vetřelce porazit a zachránit tak naši planetu.
Režie: Chris Columbus
Hrají: A. Sandler, J. Gad, K. James a další

REZERVACE

Následující ...
Poslední aktualizace 13.10.2015 19:48:04 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2015 Všechna práva vyhrazena.