Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 596
Počet fotografií: 246

Ukázka z představení Patálie múzy Thálie studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví

Vstupné 110 Kč
USA, 2013, 104 min, romantická komedie     ČSFD

Film režiséra filmu Once s Markétou Irglovou. Gretta se se svým dlouholetým přítelem přestěhuje do New Yorku, aby si splnili svůj sen a stali se úspěšnými muzikanty. Když však její přítel získá sólový kontrakt, opustí ji kvůli slávě a sólové kariéře. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v místním baru hudebního producenta, který je uchvácen jejím talentem.
Scénář a režie: John Carney
Hrají: K. Knightley, M. Ruffalo, H. Steinfeld a další

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 90 Kč
USA, 2013, 134 min, historický životopis     ČSFD

Tři Oscary za nejlepší: film, herečka ve vedlejší roli, adaptovaný scénář! Solomon měl milující rodinu, dobrou práci, talent, majetek, svobodu, právo na život. V jeden jediný moment o to přišel. Skončil jako otrok spoutaný v řetězech a jeho osudem se stala dřina na plantáži. To se v roce 1841 přihodilo Američanu Solomonu Northupovi, který svůj skutečný příběh zachytil v autobiografické knize 12 Years a Slave. Dva únosci ho vylákali do Washingtonu, kde Solomon po první noci skončil spoutaný v řetězech. V následujících dnech byl prodán do otroctví. Za dvanáct let jej potká snad všechno - „hodný" otrokář, krutý otrokář. Dřina na plantážích. Bičování. Psychický teror. Pokusy o útěk. Víru ve svobodu a pomoc.
Režie: Steve McQueen
Hrají: Ch. Ejiofor, M. Fassbender, B. Pitt a další

REZERVACE

17 a 20 hodin
Vstupné 90 Kč
Itálie / Francie, 2013, 141 min, komedie, drama     ČSFD

Oscar za nejlepší zahraniční film. European Film Awards 2013 - Nejlepší film, režisér, herec, střih. Golden Globes 2013 - Nejlepší cizojazyčný film. BAFTA Awards - nejlepší cizojazyčný film. Sorrentino opět přináší vizuálně podmanivé komediální drama o hledání smyslu vlastní existence a smíření se s věčně plynoucím časem a stárnoucím tělem. Příběh stárnoucího spisovatele a novináře Jepa zasazuje do prostředí "třpytivé" vysoké smetánky podmanivého Říma a podává kritiku současné společnosti, žijící v povrchnosti, přetvářce a zaslepenosti. A nad tím vším stojí Řím jako krásná, avšak mrtvá diva. Natáčelo se v Římě a Toskánsku. 
Režie: Paolo Sorrentino
Hrají: T. Servillo, S. Ferilli, C. Verdone a další

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 90 Kč
USA, 2013, 126 min, romantické sci-fi     ČSFD

Pět nominací, Oscar za nejlepší původní scénář. Děj se odehrává v nedaleké budoucnosti. Theodore je komplikovaný a citlivý muž, který se živí psaním dojemných dopisů pro druhé. Se zlomeným srdcem po ukončení dlouhého vztahu se začne zajímat o nový, pokročilý operační systém, o kterém jeho výrobce tvrdí, že představuje zcela unikátní a intuitivní bytost. Po jeho instalaci se seznamuje se „Samanthou", umělou inteligencí s milým ženským hlasem, která je citlivá a překvapivě vtipná. Jak její potřeby a požadavky rostou společně s těmi jeho, mění se jejich přátelství ve skutečnou vzájemnou lásku. Většina futuristických scén se natáčela v Šanghaji. Než mohl štáb na území země vstoupit, vyžádala si čínská vláda přečtení scénáře.
Scénář a režie: Spike Jonze
Hrají: J. Phoenix, S. Johansson, A. Adams a další

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 90 Kč
USA / Velká Británie, 2013, 91 min, drama     ČSFD

Film získal 7. Oscarů: nejlepší režie, kamera, střih, hudba, střih zvuku, vizuální efekty, mix zvuku. Sandra Bullock ve filmu hraje lékařku – inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána, který velí svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. Během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě. Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřujíc dál do temného vesmíru. Hluboké ticho dává oběma jasně najevo, že ztratili spojení se Zemí, a tím i šanci na záchranu. Strach se pomalu mění v paniku, zejména když si oba uvědomí, jak málo kyslíku jim zbývá. Přitom paradoxně jediný možný způsob návratu je pokračování v cestě do hlubokého vesmíru.
Scénář a režie: Alfonso Cuarón

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 90 Kč
USA, 2013, 117 min, životopisné drama     ČSFD

Film získal Oscary za: hlavní role, vedlejší role, make-up. Za nejlepší herecký výkon získal M. McConaughey cenu na MMF v Římě a Zlatý glóbus Asociace zahraničních novinářů.
Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron se dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, hledá alternativní možnosti léčby AIDS. Jeho šancí se stane černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Stává se bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím. Film je inspirován skutečnými událostmi.
Režie: Jean-Marc Vallée
Hrají: M. McConaughey, J. Leto, J. Garner a další

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 90 Kč
USA, 2013, 98 min, komedie, drama     ČSFD

Oscar: nejlepší ženský herecký výkon. Jasmine (Cate Blanchett) je elegantní a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpade. Jasmine se stěhuje ke své sestře, která má skromný byt. Ale útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. S nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?
Scénář a režie: Woody Allen
Hrají: C. Blanchett, A. Baldwin, S. Hawkins a další

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 90 Kč
USA, 2013, 102 min, rodinná komedie     ČFSD

Dětmi nejoblíbenější animovaný film. Oscar za nejlepší animovaný film. Nebojácná a optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě.
Režie: Chris Buck, Jennifer Lee
Předloha: Hans Christian Andersen (kniha)
Hrají: K. Bell, I. Menzel, J. Gad a další

REZERVACE

Vstupné 90 Kč
Austrálie / USA, 2013, 142 min, romantické drama     ČSFD

Skvělý Leonard DiCaprio, který v titulní roli bezproblémově obhajuje pozici jednoho z nejlepších herců své generace. Z opulentní a opojné dekadentní hostiny lidské marnivosti až po vystřízlivění. Drama milostného trojúhelníku, který směřuje k tragickému vyústění. Filmová klasika F. Scotta Fitzgeralda. Oscar: nejlepší výprava a kostýmy.
Režie: Baz Luhrmann
Hrají: L. DiCaprio, C. Mulligan, T. Maguire a další

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 90 Kč
USA, 2014, 90 min, thriller    ČSFD

Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. To nejhorší má však ještě přijít…
Režie: Steven Quale
Hrají: R. Armitage, S. W. Callies, J. Sumater a další

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 120 Kč
Česko, Dánsko, 2013, 86 min, pohádka     ČSFD

Tři bratři Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska. Pohádka nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru.
Režie: Jan Svěrák
Hrají: T. Klus, V. Dyk, Z. Piškula, M. Táborský, B. Polívka, O. Kaiser, I. Chýlková a další

REZERVACE

Následující ...
Poslední aktualizace 28.07.2014 10:34:02 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2014 Všechna práva vyhrazena.