Fotovýzva

Taneční klub Jarky Calábkové, Kino náročného diváka, folklorní soubor Opavica. Kaktusáři, modeláři nebo loutkové divadlo… pamatujete? Povězte nám o tom. Vytváříme fotoalbum vzpomínek.

 

Vzpomenete si ještě na svou první návštěvu kulturáku? Zažili jste taneční s paní Calábkovou anebo vyprodanou projekci filmového klubu? Možná zde pracovala vaše teta či babička. A nepotkali se rodiče u dvou deci bílého v Suterén Clubu?

Povězte nám o tom. Podělte se o vaše příběhy a fotografie a vyprávějte tak spolu s námi historii ostravského kulturáku trochu jinak – z osobní perspektivy každého z nás.

Jak na to?

  • zašlete nám fotografii s popisem a souhlasem se zveřejněním na webu a sociálních sítích na adresu vyroci@dkv.cz
  • anebo fotografii sdílejte do soukromé zprávy na facebooku

V obou případech nám do popisu uveďte své jméno, rok pořízení fotografie, příležitost, při které vznikla a koho či co vyobrazuje. Pak už je to na vás, můžete být struční, a stejně tak se můžete rozepsat o všem, co vás v souvislosti s vašimi zážitky a vzpomínkami napadne.

Vzpomínky Olgy Blažkové

Paní Olga žije se svou rodinou v Ostravě – Svinově a od útlého dětství jsou její zážitky spojeny s kulturním vyžitím v DK Ostrava.

Navštěvovala hodiny rytmické výchovy, aktivně se účastnila módních přehlídek ve společenském sále a vzpomíná také na taneční lekce u Jarky Calábkové a večírky BSP.

Vzpomínky Olgy Blažkové

Vzpomínky Jaromíra Hinčici

Pan Jaromír Hinčica se narodil v roce 1956 a jak sám říká, s naším domem kultury jednoduše vyrůstal. Žil totiž s rodinou nedaleko, a tak jej často navštěvoval.

Rád vzpomíná na knihovnu, taneční kurzy, Kino náročného diváka nebo na Divadlo Petra Bezruče. Poslal nám také fotografie z roku 1961, kdy v místní restauraci slavil své padesátiny jeho strýc.

 

Více o vzpomínkách

Vzpomínky Ivany Ševčíkové

Paní Ivana nám poslala vzpomínku spolu se svou kamarádkou Mirkou. Obě byly členkami místního loutkového souboru, který pravidelně dosahoval tuzemských i mezinárodních úspěchů.

„Zkrátka naše loutkové divadlo odnesl čas, ale naše vzpomínky, zážitky, lásku k divadlu a k loutkám nám odnést nemůže,“ píše paní Ivana.

Více o vzpomínkách

Vzpomínky Leony Bankové Švardalové

Leona Banková Švardalová vzpomíná na Taneční klub Jarky Calábkové. Jeho členkou byla od roku 1984, seznámila se tam se svým manželem a kulturák se stal jejím druhým domovem.

 

Více o vzpomínkách

Vzpomínky manželů Palkovských

Taneční mistři Lumír a Ilona Palkovští vedli v domě kultury v 60.- 80. letech taneční kurzy. Z pohybově nadaných kurzistů si pak paní Calábková vybírala adepty do svého tanečního klubu.

K tanci vždy hrála živá hudba, kterou obstarávala kapela „Studio 6“. Taneční pak převzala paní Budíková, které tanec zcela učaroval.

Více o vzpomínkách

Fotoalbum vzpomínek