Vzpomínky
Ivany
Ševčíkové

Paní Ivana nám poslala vzpomínku spolu se svou kamarádkou Mirkou. Obě byly členkami místního loutkového souboru, který pravidelně dosahoval tuzemských i mezinárodních úspěchů. 

 

Kulturák, to je vzpomínka na loutkové divadlo

V roce 1961 zahájil svou činnost Loutkářský soubor DK VŽKG. My jsme byli členkami souboru od r. 1973 do  r.1988 a máme opravdu na co vzpomínat.

Byli jsme parta mladých, která měla ráda loutkové divadlo. Pod taktovkou našich vedoucích J. Uranta, M. Beránkové a skvělého režiséra a člověka Petra Nosálka jsme nazkoušeli a odehráli mnoho představení pro děti i pro dospělé. Nebyla to jen zábava, ale také spousta hodin strávených na zkouškách a představeních. Zkoušeli jsme dvakrát týdně a v neděli hráli  představení pro děti. Hráli jsme na krajských přehlídkách a také na Celostátní přehlídce amatérských loutkářských souborů v Chrudimi. V Chrudimi jsme několikrát zvítězili a tato ocenění nám otevřela dveře do světa. Hráli jsme na mezinárodních festivalech v Litvě, NDR, Polsku, Rakousku, Španělsku i na Slovensku. Loutkářský soubor DK Vítkovic měl mezi amatérskými loutkáři velmi dobré jméno.

V  průběhu generální opravy v letech 1989-1991( přibližně), byla stálá loutková scéna zrušena a divadlo zaniklo. Zkrátka naše loutkové divadlo odnesl čas, ale naše vzpomínky, zážitky, lásku k divadlu a k loutkám nám odnést nemůže.

Členky souboru Ivana a Mirka