Zpět

Richard Wagner Bludný Holanďan

  • Sobota 14. březen 2020 | 17:45
  • Divadelní sál DKMO
  • 164 minut vč. přestávky
  • 320 Kč

Bludný Holanďan

Na základě usnesení vlády České republiky ze dne 12. 3. je tato projekce zrušena.
Vstupenky lze vrátit v místě zakoupení do 30. 4. 2020. Pokud jste zakoupili vstupenku on-line, peníze vám budou automaticky vráceny zpět na účet (kartu), ze kterého bylo vstupné hrazeno. Děkujeme za pochopení.

Režisér François Girard, jehož mystické pojetí Parsifala utopeného v moři krve se v Met stalo jednou z nejúspěšnějších inscenací uplynulých let, obrátil pozornost k jinému Wagnerovu dílu, Bludnému Holanďanovi. Sir Bryn Terfel se v Met poprvé představí v roli tajemného Holanďana, odsouzeného věčně bloudit po širých mořích. Anja Kampe zpívá oddanou Sentu, jejíž láska je to jediné, co ho může zachránit. Její posedlost podobiznou záhadného mořeplavce reflektuje i scénografické pojetí, v němž se celá scéna Met promění v obří olejomalbu. Franz-Josef Selig ztvární roli Sentina otce Dalanda, Sergej Skorochodov bude zpívat myslivce Erika, David Portillo Kormidelníka a Mihoko Fujimura se představí v roli Sentiny chůvy Mary. Orchestr řídí legendární dirigent Valerij Gergijev. Tato inscenace vznikla v koprodukci s Operou Québec a Nizozemskou národní operou v Amsterdamu.

Obsazení: Senta – Anja Kampe, Mary – Mihoko Fujimura, Erik – Sergej Skorochodov, Kormidelník – David Portillo, Holanďan – Jevgenij Nikitin, Daland – Franz-Josef Selig

Dirigent: Valerij Gergijev
Režie: François Girard
Scéna: John Macfarlane
Kostýmy: Moritz Junge
Světelný design: David Finn
Projekce: Peter Flaherty
Choreografie: Carolyn Choa
Dramaturgie: Serge Lamothe
Předpokládaná délka: 2 hod 44 min (bez přestávky)