Zpět

Echo XIX. Mezinárodního festivalu outdoorových filmů

  • Úterý 26. duben 2022 | 17:00
  • kino Art
  • 80 Kč

Echo XIX. Mezinárodního festivalu outdoorových filmů

Ohlédnutí za nejlepšími filmy  19. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů

V rámci tohoto filmového bloku uvádíme snímky:

Mike and Maurice (VB) – 15 min. – 1. místo v kat. C

Francouzský potápěčský instruktor Mike se v ráji krétského zálivu Kalypso spřátelí se speciální a jedinečně vypadající rybou jménem Maurice. Po více než 3 letních sezónách se Mike obává o bezpečnost svého rybího a potápěčského kamaráda, protože se poblíž Mauriciných vod objevují rybáři.

Silk´s balance (Fr.) – 4 min.

Krátký artový dokument zachycuje pochybnost, sílu, smích a závan svobody pěti žen při jejich dobrodružství na lajně vysoko v horách.

Ještě než zmizí (ČR) – 52 min. – 1. místo v kat. D

Jakub Vágner navštívil jeden ze dvou posledních známých ekvádorských kmenů Taoromenani , který dobrovolně žije v izolaci od naší civilizace. Tento kmen odešel hledat své štěstí hlouběji do pralesa. Od původního kmene se oddělila skupina lidí, která již nechce žít tak hluboko v pralese, a která na pár dnů přijala Jakuba a jeho doprovod mezi sebe.

Sary Jaz (Australie) – 15 min.

Tým zkušených extrémních kajakářů z pěti různých zemí se sešel v Kyrgystánu s jedním cílem, splutím legendární obtížné řeky Sary jaz v pohoří Tian Shan. Sary Jaz je řekou plnou legend a extrémně obtížných divokých peřejí v naprosto odlehlé a těžce dostupné hornaté krajině poblíž hranice s Čínou. Expediční tým musel absolvovat přes 100km divoké řeky v uzavřených kaňonech následovaných 4 denním lezením a 40km pochodem přes hory zpět do civilizace.

Americké MTB dobrodružství (SR) – 11 min.

Dva Slováci se vydali s horskými koly do USA, které jsou považovány za kolébku horské cyklistiky. Projeli Colorado a Utah, kde našli skvělé trasy na hřebenech hor nebo přímo na červených skálách.

Mountains are Gods (Brazílie) – 6 min. – 2. místo v kat. B

Na tripu v srdcích Himalájí se Lucas dovídá něco více o horách od místních šerpů.

 

Přehled soutěžních kategorií:

A. dobrodružný a extrémní sportovní film

B. horský a horolezecký film

C. dobrodružný vodní sportovní film

D. cestopisný film