Zpět

GALA KONCERT

Maestro Miguelangelo Cavalcanti, Kateřina Englichová, Elli Aloneftou, Olga Koblížková, Věra Binarová, Jitka Nešverová

  • Úterý 14. červen 2022 | 18:30
  • Divadelní sál
  • 250–650 Kč

GALA KONCERT

V první části koncertu se mohou posluchači těšit na světové árie a podmanivé melodie (G. Puccini, G. Verdi, B. Smetana a další). V druhé polovině koncertu zazní známý operetní a muzikálový repertoár (F. Lehár, F. Loewe, R. Rodgers, L. Bernstein apod.)

 

Ostravská hudební scéna přivítá tři světové umělce.
Maestro Miguelangelo Cavalcanti
Ve světě opery vysoce ceněný barytonista rakousko-brazilského původu. Jeho široký repertoár zahrnuje operní i duchovní pěveckou literaturu. Své pěvecké umění zdokonaloval na Královské
hudební akademii v Londýně, v Paříži či v Lisabonu. Kromě ocenění na brazilských pěveckých soutěžích získal také několik cen na soutěžích světových (Concorso Internazionale Viotti-Valsesia (Itálie), pěvecká soutěž Alfreda Krause (Španělsko), pěvecká soutěž Ferruccia Tagliavini (Rakousko).

V prvním stálém angažmá působil v Teatro Nacional de São Carlos v Lisabonu, kde debutoval jako Rinaldo vedle Teresy Berganzy. Na této scéně vystoupil v Lazebníku sevillském, Vilému Tellovi, Carmen, Bohémě, Turandot, Trubadúrovi ad. Byl stálým hostem v Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, v operních domech v Lipsku, Praze, Hamburku, Kolíně nad Rýnem a Basileji. Do roku 2011 byl sólistou Státní opery Praha. Od roku 2012 je sólistou Opery Národního divadla v Praze.

Kateřina Englichová, považována za “TALENT STOLETÍ“, patří k výrazným osobnostem české harfové školy.
Spolupracovala s významnými umělci a soubory, ať již u nás – Josef Suk, Pavel Šporcl, Jitka Hosprová, Ivan Ženatý, Martin Kasík, Vilém Veverka, Pražákovo kvarteto, Kvarteto Martinů, Haas Quartet ad., tak v zahraničí – Mstislav Rostropovič, Carol Wincenc, Eugenie Zukerman, Robert Davidovici, Michael Kofler, Robert Stallman, ad. Jako sólistka spolupracovala s dirigenty Zdeňkem Mácalem, Jiřím Bělohlávkem, Ondřejem Kukalem, Jakubem Hrůšou ad. Několik let hrála s Filadelfským orchestrem a měla možnost pracovat s
dirigenty jako jsou Simon Rattle, Claudio Abbado, Riccardo Muti, Wolfgang Sawallish, Michael Tilson-Thomas, Seiji Ozawa ad.

Zúčastnila se festivalů – Tanglewood, Tucson Music Festival v USA, Red Sea Festival v Izraeli, Pacific Music festival v Japonsku,
Pražské jaro, Pražský podzim, Marnach (Lucembursko), Carintischer Sommer (Rakousko), Sarajevská zima (Bosna) ad.

Je držitelkou mnoha prestižních ocenění z mezinárodních soutěží. V roce 1998 debutovala jako sólistka v newyorské Carnegie Hall.

Věra Binarová je přední česká violistka, která vyniká perfektní intonací a výrazovým napětím. Své sólové působení v zahraničí zahájila koncertem na festivalu v
německém Wiesbadenu 1996 a od roku 2006 pravidelně působila v Salzburgské komorní filharmonii. Vedle pravidelného vystupování s TKO spolupracovala např. se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně, Českým národním symfonickým orchestrem, Státní filharmonií Košice (SK), Jihočeskou komorní filharmonií či Karlovarským symfonickým orchestrem. Spolupracovala také s významnými sólisty, jako jsou např. J. Talich ml., Sh. Ishikava, K. Dohnal, M. Rodriguez Brüllová nebo M. Bačová, nahrávala pro Český rozhlas, vystupovala v cyklu komorních koncertů České filharmonie, na festivalech v Českém Krumlově, Hudba v synagogách Plzeňského kraje, Novofest Praha, v cyklu Sukův hudební Štiřín, v zahraničí na festivalu Bohemia Magica (Francie, 2002), „Sarajevská zima“ (Bosna a Hercegovina, 2005) a v dalších evropských zemích (Německo, Maďarsko, Slovensko, Finsko).

Jitka Nešverová, klavírní opora mnoha operních pěvců a významných sborových těles. Působila několik desítek let jako korepetitorka Národního divadla v Praze, kde měla možnost spolupracovat s hvězdami českého i světového operního nebe pod taktovkou významných dirigentů. Za svou dosavadní uměleckou činnost získala mnoho ocenění doma i ve světě. Mezi její nejvýznamnější ocenění patří medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za rok 2016.

Olga Koblížková, nadějná operní diva, která svým plným sopránovým fondem a vytříbenou pěveckou technikou zaujme i
náročného posluchače. Mezi hlavní úspěchy řadí vítězství zlatého pásma v pěvecké soutěže Lav Mirski 2016 (Osijek, Chorvatsko). Publiku se v roce 2019 představila jako Mařenka ve Smetanově Prodané nevěstě (divadlo Inspirace, Praha).

Elli Aloneftu je kyperská mezzosopranistka, majitelka sametového hlasu s podmanivým výrazem. Mezi její významné role patří Lola z opery Cavaleria Rusticana (P.
Mascagni), Suzuki z opery Madama Butterfly (G. Puccini) a Zelatrice z opery Suor Angelica (G. Puccini). Je vyhledávanou interpretkou současné písňové a operní tvorby