Zpět

Silvia Gribaudi Graces

Silvia Gribaudi

  • Pondělí 7. červen 2021 | 19:00
  • Divadelní sál DKMO
  • 50 minut, bez přestávky
  • 200 - 450 Kč

Graces

MOVE Ostrava ve spolupráci s Tancem Praha

Jaké všechny podoby může mít krása? Na to se ptá se italská choreografka Silvia Gribaudi v inscenaci inspirované sochou Tří Grácií. V kontrastu s vypracovanými postavami tří mužských tanečníků je na jevišti sama autorka ztělesněním svobody a přirozenosti.

Díla Silvie Gribaudi jsou plná lehkosti, ironie a svobody. V posledních deseti letech si autorka bere do hledáčku role mužů a žen a koncept virtuosity v tanci a perfekcionalismu v každodenním životě. S lidskostí a humorem sobě vlastním boří genderové stereotypy, otřepaná klišé a zdánlivou nedokonalost proměňuje v umělecké dílo plné lehkosti a půvabu.

​Graces nachází inspiraci v soše od Antonia Canova Tři Grácie (1812-17) a odráží atributy tří dcer řeckého boha Dia: Eufrosyné – vznešenost, Aglaia – radost a Thálie – hojnost.

Graces vznikly ve spolupráci s filmařem Matteem Maffesantim, který byl součástí celého tvůrčího procesu, během kterého tým realizoval i několik workshopů pro širokou veřejnost.

Ocenění:

Cena Danza&Danza 2019 v kategorii „italská produkce“

Vítězný projekt CollaborAction#4 2018/2019

Prezentace díla na Italské taneční platormě NID Platform 2019

Za podpory: MIBAC

S přispěním: ResiDance XL, Anticorpi XL, Network Giovane Danza D’Autore, L’arboreto, Teatro Dimora di Mondaino e IntercettAzioni, Centro di Residenza Artistica della Lombardia, Circuito CLAPS e Industria Scenica, Milano Musica, Teatro delle Moire, Zona K

Umělecké rezidence: Klap – Maison Pour la danse Marseille, Centro per la Scena Contemporanea/Operaestate Festival del Comune di Bassano del Grappa, Orlando Bergamo, Lavanderia a Vapore Centro di Residenza per la danza regione Piemonte, L’arboreto – Teatro Dimora | La Corte Ospitale: Centro di Residenza Emilia-Romagna, ARTEFICI – Artisti Associati di Gorizia, Dansstationen, Danscentrum Syd, Skånesdansteater Malmö Sweden and with the support of Centro di Residenza Armunia/CapoTrave Kilowatt.

CollaborAction#4 2018/2019 ve spolupráci s fetivaly a divadly: Rete Anticorpi, Ater Circuito Regionale Multidisciplinare, Associazione Mosaico Danza/Interplay, Piemonte Dal Vivo, Amat, Arteven, Fondazione Teatro Comunale di Vicenza, Associazione Artedanzae20, Teatro Pubblico Pugliese, C.L.A.P.Spettacolodalvivo, Associazione Armunia, Fondazione Toscana Spettacolo Onlus.

Premiéra: 20.12. 2018, Nuovo Teatro Comunale Gorizia, Itálie

web MOVE Ostrava