Zpět

Hvězdný posel

Naivní divadlo Liberec

  • Pondělí 14. březen 2022 | 10:00
  • Divadelní sál DKMO
  • 50 minut
  • 120 Kč

Hvězdný posel

DOPORUČENÝ VĚK 8+ | 3. třída – 2. st. ZŠ

Loutková inscenace o osudu fyzika Galilea Galileia a hvězdné obloze.

„Po staletí lidé věřili, že Země je pevným středem vesmíru. Věřili, že Slunce, Měsíc a ostatní planety obíhají kolem Země. Nikdo o tom nepochyboval, nikdo nezkoumal, jestli tomu tak skutečně je.”

Inscenace o životě slavného vědce, matematika, astronoma, filosofa a fyzika Galilea Galileiho je inspirována stejnojmennou knihou uznávaného autora a ilustrátora originálních dětských knih,
Petra Síse.

Ten příběh se odehrál strašně dávno. Tak dávno, že tou dobou ještě obíhalo Slunce kolem Země a ne naopak. Nebo si to aspoň většina lidí myslela. A v té pradávné době – před téměř pěti sty lety – se jednoho dne narodil v italském městě Pise chlapec. V jeho očích svítily jasné hvězdy. Dostal jméno Galileo. Nejraději ze všeho pozoroval nebe. Byl velmi zvědavý a zvídavý. Každé tajemství pro něj bylo výzvou. Co když je to všechno úplně jinak? Loutkovou inscenaci pro děti i dospělé o hledání pravdy, lásce ke hvězdám, zvědavosti a vynalézavosti, připravil tým mladé talentované režisérky Anny Klimešové, která s Naivním divadlem spolupracuje poprvé.


Naivní divadlo Liberec
autor: Petr Sís, Klára Fleková, Anna Klimešová, Robert Smolík
režie: Anna Klimešová
dramaturgie: Klára Fleková
hrají: Bára Purmová, Markéta Sýkorová, Marek Sýkora, Antonín Týmal, Petr Jelínek

Mohlo by se líbit