Zpět

Island – Putování po zemi ohně a ledu, Jan Sucharda

  • Středa 10. listopad 2021 | 18:00
  • Kino Art
  • 180 Kč

Island – Putování po zemi ohně a ledu, Jan Sucharda

Vážení diváci,

přednáška se v původním termínu neuskuteční. Náhradní termín je 5. 4. 2022.

Děkujeme za pochopení

Jedná se o přeloženou přednášku z 11. 11. 2020, vstupenky z původního termínu zůstávají v platnosti.

Od své první návštěvy v roce 2001 zůstává Islandu každoročně věrný a za ta léta najezdil po ostrově desítky tisíc kilometrů po všech cestách i „necestách“. Patrně v Česku není nikdo další, kdo by měl Island tak detailně procestovaný. Od roku 2010 spolupracuje jako průvodce s CK Periscope Skandinávie Brno.

Je autorem desítky knih o Islandu. Tři jsou fotografické Island – země neznámá, Island – země včera zrozená a Island – země vzdálená, čtyři jsou průvodce, přičemž poslední dva: Island – 111 nej… s podtitulem Kapesní obrazový průvodce po Islandu a Island autem 4×4 jsou ještě na trhu a pro návštěvníky Islandu jsou dobrou pomůckou a inspirací. V letech 2019, 2020 a 2021 vydal další tři knížky, tentokrát sbírky povídek z Islandu – Setkání, Ryby v soli a Devátá vlna, které čtenáři nabízejí možnost poodhrnout oponu a vidět tak mnohem víc, než jen barvy a tvary krajiny, které se mu rozprostřou před očima při návštěvě ostrova nebo při pohledu na fotografie v knihách, v prospektech cestovních kanceláří nebo na internetu.

V přednášce s názvem Island – putování po zemi ohně a ledu procestují účastníci ostrov křížem krážem, uvidí nejenom turisticky známá a hodně navštěvovaná místa, ale i ty kouty ostrova, kam noha turisty vkročí jen málokdy. Vyvrcholením bude islandské vnitrozemí, které je neobývané a neobývatelné, přístupné jenom během krátké letní sezóny a vyžaduje auto s pohonem 4×4.