Zpět

Gene Brewer K-Pax- Svět podle Prota

Stage Art, Brno

  • Neděle 10. říjen 2021 | 19:00
  • Divadelní sál DKMO
  • 140 minut vč. přestávky
  • 170 - 420 Kč

K-Pax- Svět podle Prota

Inscenace je součástí nerealizovaného abonmá 2020/2021, které kompletně překládáme do sezóny 2021/2022. Abonentky zakoupené pro sezonu 2020/2021 zůstávají v platnosti, stejně jako vstupenky zakoupené v doprodeji.

Původně představení mělo proběhnout 24. 2. 2021.

Děkujeme za pochopení

Do moderní psychiatrické léčebny je přijat záhadný pacient, který o sobě tvrdí, že je mimozemšťan z planety K-PAX vzdálené od Země několik tisíc světelných let. Jeho pobyt na psychiatrii obrátí naruby životy nejen všech pacientů, ale i zdravotnického personálu, včetně ošetřujícího lékaře, který se snaží odhalit pravou totožnost záhadného cizince.

Divadelní hra K-PAX laskavým humorem pojmenovává neduhy naší společnosti a velmi často zamrazí svojí přesností. Během představení se budeme mít možnost ponořit do hlubin lidských duší a nenásilným způsobem se tak dozvíme mnohé o nás samých.

Inscenace K-PAX, možná o člověku, možná o mimozemšťanovi, nás nenechá klidným a překvapí nás naprosto nečekaným vyústěním celého příběhu.

Gene Brewer je autorem knižní trilogie K-PAX, Na světelném paprsku, K-PAX III. – Svět podle Prota.

Nejvíce však román proslavilo filmové zpracování literární předlohy, které bylo uváděno v českých kinech pod názvem Svět podle Prota v hlavních rolích s Jeffem Bridgesem a Kevinem Spaceym.