Zpět

Káťa a Škubánek

Divadlo D5, Praha

  • Neděle 6. červen 2021 | 10:00
  • Divadelní sál DKMO
  • 60 minut
  • 130 Kč

Káťa a Škubánek

Jedná se o nový termín dětského představení, které bylo přeloženo z 28. 3 a 21. 11. 2020. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Podmínky pro vstup do sálu najdete ZDE. Prosíme o včasný příchod na představení, aby se netvořily fronty. Každý divák musí poskytnout před vstupem do sálu emailovou adresu pro případné trasování. Děkujeme za pochopení.

 

Rozpustilé příhody holčičky Káti a jejího psího kamaráda Škubánka.

Pohádka kombinuje prvky činoherního herectví s loutkami a zpěvem.

V malém domku spolu bydlí dva nerozluční kamarádi, holčička Káťa a strakatý pes Škubánek, kteří spolu zažívají nejen veselé, ale i napínavé příhody a dobrodružství. Jednou, takhle z jara, Káťa objeví v kočárku, kam si uložila čokoládové vajíčko s přáním, aby se jí něco vylíhlo, malého psa a pojmenovala ho Škubánek. Od té doby jsou nerozluční kamarádi na život a na smrt. Nebylo by to ale jen tak, aby jim někdo nezáviděl jejich přátelství. Škodolibý kocour Luciáš se snaží všemožným způsobem jejich kamarádství překazit. Proto do věhlasných psích závodů v tradičním psím běhu kolem lesa přihlásí i Škubánka a spolu s dalšími účastníky – favoritem psem Agarem a Rambem nastraží různé léčky a překážky. Podaří se je Škubánkovi zdolat, anebo se pod ním proboří lávka a spadne rovnou do potoka? Kocour Luciáš, pes Rambo a Agar to ale na Škubánka zkouší dál. Jednoho dne si Škubánek uvaří podle starého receptu z kuchařky Džina v láhvi a rozhodne se s jeho pomocí povedené trojici postavit. Podaří se mu Luciáše, Agara a Ramba vytrestat?

Káťa a Škubánek je původně československý animovaný televizní seriál, jehož první série vznikla v rozmezí let 1980–1984. Druhá série vznikala v letech 1990–1993 již pouze v české produkci. První díl měl premiéru v rámci večerníčku v prosinci roku 1982. Příhody vycházely i ve formě komiksu ve Čtyřlístku, některé díly také knižně a namluvené na CD.

Režie: Vlastimil Peška

Mohlo by se líbit