Zpět

Lenka Dusilová – sólo

  • Čtvrtek 21. říjen 2021 | 19:00
  • Divadelní sál DKMO
  • 90 minut
  • 290 Kč

Lenka Dusilová – sólo

Lenka Dusilová, devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá  stagnovat a opakovat se. Za poslední album Řeka získala tři ocenění (v kategorii album, skladba a interpretka roku). Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným hlasem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu.

Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k vrstevnatějšímu stylu. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, kdy z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků. Pro svůj nezaměnitelný vokál byla hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů  české scény.

Na dlouho očekávaném novém albu, které přichází devět let od předchozího sólového  alba, přináší Lenka Dusilová nový repertoár, nový zvuk, nový tým spolupracovníků a osobní témata. K tvorbě alba ŘEKA přizvala producenty z rozdílných hudebních světů:  Petra Ostrouchova a beatmakera a elektronického mága Aid Kida, působícího mimo  jiné v kapele Zvíře jménem podzim. Mnoho barevných vrstev vzniklo přispěním řady  zkušených hudebníků.

Mohlo by se líbit