Zpět

29. 8. -6. 9. Mezinárodní šachový festival Ostravský koník 2020

  • Sobota 29. srpen 2020

29. 8. -6. 9. Mezinárodní šachový festival Ostravský koník 2020

Ostravský koník 2020 – zrušen

Vážení šachoví přátelé,

bohužel jsme nuceni zrušit letošní ročník šachového festivalu Ostravský koník 2020.

Aktuální nejistá epidemiologická situace na Ostravsku neumožňuje uspořádat festival v takovém rozsahu a podmínkách jako v minulých letech.

Podle vydaného opatření Krajské hygienické stanice v Ostravě stále není možné ve vnitřních prostorách uspořádat akci s více než 100 osobami. Musely by se stavebně oddělit jednotlivé turnaje, účastníci by museli přicházet samostatnými vchody, nemohli by se potkávat na chodbách, u baru, na wc atd., což nejsme schopni v prostorách Domu kultury města Ostravy zajistit. Zároveň by tím byla popřena hlavní myšlenka našeho festivalu spočívající ve sdílení společného zaujetí pro šachovou hru, v potkávání amatérských a profesionálních šachistů.

Moc se omlouváme za vzniklé nepříjemnosti všem našim věrným fanouškům, kteří nás podporovali v našem letošním úsilí a chystali se zúčastnit festivalu navzdory aktuální situaci.

Pevně věříme, že blížící se festival v roce 2021 proběhne v obvyklém termínu, tj. 1.-9.5.2021. Celý náš organizační tým udělá maximum pro to, aby se pro vás všechny opět jednalo o příjemně strávených devět dnů uprostřed šachové komunity v Ostravě.

 

Tradiční šachový festival v Ostravě, jehož součástí je Mistrovství České republiky mužů. Více než 300 vyznavačů černobílé šachovnice se utkají v turnajích rozdělených dle výkonnosti. Vybrané partie budou online přenášeny na internetu a zároveň i živě komentovány v sálu Domu kultury města Ostravy. Více informací  www.ostravskykonik.cz.