Zpět

Moscow State Ballet: Labutí jezero

  • Sobota 6. listopad 2021 | 19:00
  • Společenský sál DKMO
  • 150 minut vč. přestávky
  • 990 - 1490 Kč

Moscow State Ballet: Labutí jezero

Vážení zákazníci,

pořadatel změnil původní termín představení MOSCOW STATE BALLET : LABUTÍ JEZERO – které bylo plánováno na 6.11.2021 – na NOVÝ TERMÍN – 11.11.2022.

Původní vstupenky zůstávají v platnosti !!!

V případě nevyhovujícího termínu bude možné vstupenky vrátit v místě zakoupení, nejpozději do 30.11.2021

U vstupenek zakoupených on-line v případě nevyhovujícího termínu zažádejte o vrácení vstupného na e-mail : pokladna@dkv.cz , a to nejpozději do 30.11.2021. Peníze Vám budou vráceny zpět na účet, ze kterého bylo vstupné hrazené.

Děkujeme za pochopení.

 

Jedná se o náhradní termín – původní představení mělo proběhnout 9. 4. 2021. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Po úspěšném Festivalu Ruského Klasického Baletu, který se konal v říjnu 2019 v Bratislavě, přichází divadlo „Moscow State Ballet“ i do České republiky. V dubnu 2021 představí v rámci česko-slovenského turné nejslavnější balet na světě – Labutí jezero.

Divadlo „Moscow State Ballet“ je divadlem klasického baletu. Primabalerínou je absolventka akademie moskevského Státního akademického Velkého divadla Ľudmila Titova. V novinách „The Gulf Time“ byla nazvána „balerínou a učitelkou světové třídy“. Ľudmila Titova se stala jednou z hrdinek dokumentárního filmu o historii baletu „Symboly ruského baletu“. Prioritní činností divadla je zachování nejlepších tradic ruské školy klasického baletu. Ruský balet je především o emocích a vnitřních pocitech duše vyjádřených tancem. Soubor divadla tvoří absolventi nejlepších baletních škol v Rusku, kteří mají kromě vysoké úrovně technických dovedností i vynikající herecké schopnosti, například schopnost úplně se reinkarnovat na jevišti. Do divadla byli pozváni i přední sólisté Státního akademického Velkého divadla a Mariinského divadla z Petrohradu. Součástí repertoáru divadla jsou celovečerní balety, doplněné úžasnými barevnými dekoracemi a kostýmy, které nejvíce vystihují ducha dané doby. Divadlo úspěšně vystupuje po celém světě, diváci z Německa, Španělska, Itálie, USA, Brazílie, Koreje, Číny a mnoha dalších zemí s potěšením vítají každou návštěvu „Moscow State Ballet“.

«Labutí jezero» je nejslavnějším baletem na světě, který napsal Petr Iljič Čajkovskij. Tento balet byl poprvé představen 4. března 1877 na jevišti moskevského Velkého divadla, kde vystoupili umělci císařského souboru. Od té doby zůstává nejoblíbenějším baletním představením po celém světě. Příběh lásky prince Siegfrieda a princezny Odetty, která je přeměněna na bílou labuť zlým čarodějem Rudovousem. Princ Siegfried se snaží zabránit kouzlu a v neuvěřitelném boji mezi dobrem a zlem nakonec zvítězí dobro. To vše, v podání skvělých umělců v kombinaci s barevnými dekoracemi a úžasnými kostýmy.

Délka je 2 hodiny 30 minut s přestávkou.

Vstupenky v předprodeji v sítí Ticketportal a v DKMO