Zpět

Stanislav Štepka Mužské oddelenie

Radošinské naivné divadlo, Bratislava

  • Středa 6. duben 2022 | 19:00
  • Divadelní sál DKMO
  • 150 minut vč. přestávky

Mužské oddelenie

Zpráva z nemocnice o mužích, ale i ženách neboli hořká komedie o tom, jak se otevírají těla a duše na mužském oddělení.

Jednou z nejslavnějších komedií Stanislava Štepky ve více než padesátileté historii Radošinského naivného divadla byl titul Ženské oddělení (1987) s legendární a nezapomenutelnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavní roli. Současná trpká komedie Mužské oddelenie, uvedená v 57. sezoně 2019/2020, by chtěla jinak a nově nepřímo navázat na velký úspěch zmiňované kultovní inscenace.

Ve hře autor s jeho typickým humorným pohledem představuje pestré osudy skupiny pacientů v současné státní nemocnici, tentokrát na mužském oddělení. Budeme sledovat autentické a zemité životní příběhy ligového fotbalisty, podivného a bodrého opraváře, bývalého hlavního číšníka a jeho ženy číšnice, trpký příběh vládního ministra, ale i doktorky a svérázné sestřičky. Pestře protkané osudy s hořkými, ale hlavně humornými situacemi a příběhy, které však nakonec více podávají zprávu o bolavých duších než tělech.

V inscenaci diváci jistě poznají všechny typické poznávací znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známé herecké tváře (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atd.), ale hlavně typický humor, vůni člověčiny a poetické písně, tentokrát v interpretaci tzv. jevištních nemocničních Červených nosů.

Komedii Mužské oddelenie soubor RND připravil s režisérem Jurajem Nvotou, hudebním skladatelem Jurajem Haškem a dramaturgyní Mirkou Čibenkovou.