Zpět

Petr Šabach - Ivan Hlas - Petr Jarchovský - Jan Hřebejk - Miroslav Hanuš Šakalí léta

Těšínské divadlo – česká scéna, Český Těšín

  • Pondělí 31. květen 2021 | 10:00
  • Divadelní sál DKMO

Šakalí léta

Příběh o dospívání a konfrontaci s autoritou, příběh o hudbě, o svobodě, o dětských snech, o fantazii, příběh o životě lidí v tehdejší době, o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.

Muzikál Šakalí léta zachycuje zcela osobitým způsobem život mladých lidí na sklonku padesátých let. Do tehdejší pražské všednodennosti přichází Bejby, „chuligán odjinud“. Je barevný, svěží, svérázný a osobitý a vnáší rytmus rock-and-rollu do pevně zakotveného maloměstského života.

Kšanda: „Tenkrát bylo všechno jasný. Kráčelo se kupředu a hledělo vzhůru, tam, kde za nás za všechny šťastně kroužila mezi hvězdami Lajka. Ale naší partě to nějak nedošlo. Čuměli jsme tak akorát do popelnic za hotelem Internacional, hledali v nich poklady (zahraniční odpad) a byli schopný leda tak akce na úrovni Pan Čáp ztratil čepičku… Nemělo to šťávu.“

Námětem pro známé filmové zpracování Jana Hřebejka a Petra Jarchovského (1993) se stala stejnojmenná povídka Petra Šabacha z knihy Jak potopit Austrálii. A stejně jako ve filmu nebudou ani v našem nastudování chybět písně Ivana Hlase, z nichž se některé staly hity, např. Jednou mi fotr povídá nebo Na kolena.

Režie: Peter Gábor / Scéna: Michal Syrový / Kostýmy: Alena Schäferová / Choreografie: Jaroslav Moravčík / Hudební nastudování: Vlastimil Šmída / Dramaturgie: Alice Olmová.

Hrají: Tomasz Władysław Przybyla – Bejby / Denis Kuboň – Eda Drábek / Bára Vidomská – Alena Prokopová / Zdeněk Klusák – Jindřich Prokop / Tomáš Hába – Marína / Jolana Ferencová – Milada / Petr Sutorý – Potentát / Lenka Waclawiecová – Teta Juřičková / Jiří Krupica – František Neumann / Ondřej Frydrych – Dušan Hamáček / David Depta – Icik (Radista) Peterka / Vítězslav Kryške – Vrchní Kaláb / Miloslav Čížek – Peterka st. / Šárka Hrabalová – Peterková / Miroslav Liška – Soudruh / Adéla Krulikovská – hotelový host, člen party / Petra Sklářová – hotelový host, člen party / Dominik Grácz – hotelový host, člen party / Kryštof Malec j.h. – Kšanda / Pionýrky – Eva Goldmannová j. h., Marie Anna Kupcová j. h. / Hoteloví hosté, členové party – Gabriela Klusáková, Marek Macej j.h., Tomáš Münster j.h.