Zpět

Arthur Miller Smrt obchodního cestujícího

Městská divadla pražská

  • Neděle 26. září 2021 | 19:00
  • Divadlo Antonína Dvořáka
  • 600 Kč, 540 Kč, 480 Kč, 440 Kč
Koupit vstupenku

Smrt obchodního cestujícího

Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.

Willy Lohman není hlavní postavou. Hlavní postavou je jeho sen. Sen o úspěchu. Popularitě. Ocenění. Naplnění. Rodině jako z reklamy na životní pojištění. Ale Willy Lohman je jenom obchodní cestující za volantem otřískaného auta. V rozpadajícím se domě s hypotékou a ledničkou na splátky. Kde skončí jeho jízda čím dál složitějším světem? Komu by ještě prodal vlastní důstojnost? Nejslavnější drama Arthura Millera, oceněné Pulitzerovou cenou. Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který se probouzí z třpytivého snu do nemilosrdného rána reality. Který zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý. V hlavních rolích v režii Michala Dočekala Miroslav Donutil a Zuzana Kronerová.

V inscenaci se používá umělý dým a stroboskopické světlo, které není vhodné pro diváky s epilepsií. V souladu s uměleckým záměrem se v inscenaci kouří cigarety.

premiéra 14. prosince 2019 v Divadle ABC

„Dočekalova inscenace má také dva nezpochybnitelné herecké výkony – vynikající Zuzanu Kronerovou v roli Lindy a Biffa Viktora Dvořáka.“
Jana Machalická, Lidové noviny

„Představení představuje velké sólo pro Miroslava Donutila, ale bez opory v dalších výkonech by bylo poloviční.“
Richard Erml, Reflex

„Miroslav Donutil v roli Willyho Lomana předvádí krásu hereckého řemesla v plné míře. Bez pitvoření či přehnaných gest, avšak naprosto uvěřitelně.“
Soňa Hanušová, Kulturio

 

foto Martin Špelda