Zpět

Jean Girault, Jacques Vilfrid Svatba bez obřadu

Divadelní společnost Háta, Praha

  • Pondělí 31. leden 2022 | 19:00
  • Divadelní sál DKMO
  • 170 - 420 Kč

Svatba bez obřadu

Vážení diváci,

s lítostí oznamujeme, že představení Svatba bez obřadu, které mělo proběhnout 31. 1. 2022, je z důvodu nepříznivé situace přesunuto.

Představení odehrajeme v novém termínu 23. 5. 2022.

Vstupenky zůstávají v platnosti.

Pokud Vám termín nevyhovuje, můžete vrátit zakoupené vstupné do 31. 1. 2022.

– vstupenky zakoupené v pokladně DKMO nebo v IC lze vrátit pouze v pokladně DKMO nebo v místě zakoupení u našich prodejců v IC, provozní doba pokladny DKMO je na https://www.dkmoas.cz/kontakty/

-vstupenky zakoupené on-line v případě nevyhovujícího termínu požádejte, prosím, o vrácení vstupného e-mailem nejpozději do 31. 1. 2022 na pokladna@dkv.cz, peníze budou automaticky vráceny zpět na účet, ze kterého byly hrazeny, a to nejpozději do 60 dnů.

 

Děkujeme za vaši trpělivost, pochopení a omlouváme se za komplikace

Bez obřadu se můžete dát zpopelnit, ale ne se vdát. To si myslel leckterý z aktérů brilantní francouzské situační komedie, než vstoupil do hry mladý, sympatický a nad poměry výřečný pojišťovací agent, než odcestoval razantní a trochu nervózní milionář Leonard se svou půvabnou éterickou manželkou za obchodem do Paříže, než se jejich jediný pravý syn vrátil z brazilských pralesů a především: než zůstaly rodinné akcie v rukou manželky a rodinné sídlo v rukou dcery.

Když tento výčet znásobíme jedním odmítaným nápadníkem z lepší rodiny a vydělíme jedním domnělým sňatkem, výsledkem je řízný komediální zmatek plný omylů a nevinných léček, lehkosti a nonšalantní elegance ve vtipných dialozích a v bláznivých, originálně vypointovaných situacích. To vše ve výsostně francouzském stylu. Průšvih střídá průšvih, pohroma pohromu v tempu přímo hektickém. A přesto se hra drží v žánru příjemné komedie.

Komedie která byla v roce 1963 zfilmována pod názvem Pouic Pouic s Louis de Funesem a Mireille Darcovou v hlavních rolích je již 26. kusem Divadelní společnosti Háta.