Zpět

M. Šotek, J. Suchý z Tábora, I. Orozovič Triptychon_di_voce

Cabaret Calembour, Praha

  • Čtvrtek 4. únor 2021 | 19:00
  • Komorní divadlo, diváci i herci společně na jevišti!
  • 120 minut vč. přestávky
  • 420 Kč

Triptychon_di_voce

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci se přestavení v tomto termínu neuskuteční. Náhradní termín hledáme, vstupenky zůstávají v platnosti.

Děkujeme za pochopení

Večer roztrhaný na kusy, to jsou tři náměty hudebního Triptychonu (každý pod patronací jednoho z tria Šotek–Orozovič–Suchý), kterým Cabaret Calembour navazuje na svůj mini muzikál Sukna. Přídomek „di_voce“ možno číst česky „divoce“ i italsky „dy vóče“. Ano, půjde o hlas, a bude to divoké!

Milan Šotek Věstonická nevěsta

Pravdivý příběh Věstonické Venuše, od jejíhož tragického skonu jsme si roku 2017 připomněli 32017 let.

Hrají: L. Polišenská, K. Farag, J. Suchý z Tábora, I. Orozovič, M. Šotek, Z. Dočekal

Jiří Suchý z Tábora Kudlič se vrací (film)

Nový případ ostříleného Komisaře a jeho věrného druha, policejního praktikanta Kudliče: Na trávníku je nalezený muž roztrhaný na tři kusy.

Hrají: J. Suchý z Tábora, I. Orozovič / M. Šotek, K. Suchá, L. Polišenská, P. Zimák a další

Igor Orozovič Opera Streptokok

Operní pěvci záhadně přicházejí o hlas (italsky „voce“). Romanticky děsivá i děsivě romantická horor story z nesmlouvavého prostředí světové opery.

Hrají: I. Orozovič, L. Polišenská, K. Farag, M. Šotek, J. Suchý z Tábora

O souboru:

Cabaret Calembour je pražský divadelní soubor, který vznikl v roce 2009 a zaměřuje se na původní uměleckou tvorbu – autorské divadlo a rozvíjí tradice českého literárního kabaretu.

Zakladatelé Milan Šotek, Igor Orozovič a Jiří Suchý z Tábora, si jeho prostřednictvím odskakují „z velké na malou“ – tedy z velké činohry (Národní divadlo, Praha) k poetice divadel malých forem i k tradici českého literárního kabaretu. Samozřejmostí se stala živá hudba Orchestru Calembour a „girls“ nejen pro pánské oko – Lucie Polišenská a Kristýna Farag, která od sezony 2017/2018 nahradila Kláru Suchou, jež si odskočila z velké činohry na mateřskou. Soubor působí na českých jevištích od roku 2009 a za tu dobu je ověnčen dvěma Tučňáky a jedním Radokem.

Název souboru:

Soubor se prezentuje rafinovaným slovním humorem a jazykovou hrou. To také odráží zvolený název souboru. Kalambúr (z francouzského calembour) je věta nebo sousloví, které má několik různých významů. Jednotlivé významy se buď vůbec neliší svou výslovností, nebo se významy liší různým přízvukem nebo rytmem (dělením slov). Správný význam lze obvykle určit z celkového kontextu. Příkladem jsou slovní hříčky založené na zvukové podobnosti či totožnosti významově odlišných slov typu Bělá se květ / Bělásek vět (Vítězslav Nezval), Nač lunu / na člunu (Cabaret Calembour).