Zpět

Karel Čapek Válka s mloky

Divadlo D21, Praha - Vinohrady

  • Čtvrtek 17. říjen 2019 | 10:30
  • Divadelní sál DKMO
  • 75 minut

Válka s mloky

„Díky, Bože, že nemáme mořských břehů!“

Temný kabaret, který žádného diváka nenechá na suchu!

Nejdřív jste je neznali, pak jste jimi opovrhovali a dneska se jich bojíte. Nechcete je, ale už jsou tu. Vítejte v panoptiku dnešního světa a sledujte vzestup moře na zemské břehy. Náš kabaret vás ponoří do novodobých dějin! Zazpíváme, zatančíme a možná, že přijde i … MLOK!

Hrají: Hana Mathauserová, Kristýna Podzimková, Michal Dudek, Petr Pochop, Marek Zeman j. h.

„Román Karla Čapka Válka s mloky dostal v pražském Divadle D21 podobu kabaretu; ta s sebou nese hravost a možnost střídání forem.

Antiutopický, alegorický sci-fi příběh o vzestupu rasy inteligentních mloků, která se přemnoží  a ohrožuje lidstvo, vycházel v letech 1935 až 1936 na pokračování v Lidových novinách. Dramatizaci románu připravil dramaturg David Košťák, režisérem je Jakub Šmíd.

Role kabaretiéra je spojovacím článkem jedenácti epizod románu, které popisují vzestup mločí civilizace a následnou válku s mloky. Herci vystupují formou stand-upů, prostřednictvím nichž se dostávají do svých vzpomínek. V těch se potom vypráví historie Války s mloky.

Čapkův text je nejen apelativní, ale také ironický a sarkastický a právě nadsázka a humor je jedním z hlavních stavebních prvků inscenace Divadla D21. Výprava je dílem scénografky Lenky Odvárkové a je inspirovaná berlínskými kabarety třicátých let.“

Alena Rokosová : Český rozhlas Vltava, 27.11. 2018