Zpět

Váránasí v Indii – přednáška, film a vystoupení na Sitár

  • Středa 29. duben 2020 | 19:00
  • Kino Art
  • 120 Kč

Váránasí v Indii – přednáška, film a vystoupení na Sitár

Akce ZRUŠENA.

Vstupenky zakoupeny v pokladně DKMO nebo na některém z prodejních míst (informační centra), bude možno vrátit po znovuotevření pokladen. Pokud jste využili nákup on-line – eVstupenka, bude vám vstupné vráceno automaticky na bankovní účet (kartu), ze které bylo vstupné uhrazeno.

Děkujeme za pochopení.

 

Jedná se o nevšední formát přednášky, kde se dozvíte nejen o tom, jak se Pavel rozhodl navštívit Indii a jak se učil u mistra Mishry na hudební nástroj Sitár. Dozvíte se ale i to, jaké strasti při třítýdenním pobytu ve městě zažíval a to jak probíhalo natáčení jeho vlastního dokumentárního filmu s hlasem legendárního Alfreda Strejčka. Na přednášce také uvidíte hudební nástroj Sitár, který si z Indie dovezl a na který Vám zahraje část Ragy Yaman. Součástí přednášky je i promítání dokumentárního filmu o indickém městě Váránasí.

O autorovi:

Pavel Szabo je Ostravák, který je profesí programátor, duší dobrodruh a srdcem muzikant. Díky své profesi, která mu dovoluje cestovat a zároveň pracovat odkudkoliv na světě, navštívil mnoho zemí světa, při čemž si zamiloval zejména Asii. Vyznává pomalé cestování, je fotograf a kameraman. Cesty mu ukázaly nejen pokoru, respekt k druhým lidem, ale hlavně to, jak je svět plný protikladů a různorodosti.

Více o autorovi naleznete na FB  Digitramp nebo na stránkách digitramp.cz.

Mohlo by se líbit