Zpět

Karel a Josef Čapek Ze života hmyzu

Divadlo Mladá scéna, Ústí nad Labem

  • Neděle 10. květen 2020 | 17:00
  • Divadelní sál DKMO
  • 70 minut
  • 170 Kč

Ze života hmyzu

Na základě vyhlášení nouzového stavu je tato akce zrušena.

Vstupenky zakoupeny v pokladně DKMO nebo na některém z prodejních míst (informační centra), bude možno vrátit po znovuotevření pokladen. Pokud jste využili nákup on-line – eVstupenka, bude vám vstupné vráceno automaticky na bankovní účet (kartu), ze které bylo vstupné uhrazeno.

Alegorické drama, které se řadí mezi společná díla bratří Čapků, Karla a Josefa, uplatňuje kritický pohled na tehdejší a bohužel i současnou společnost, kde všechny vztahy určují sobecké zájmy.

Formou volně na sebe navazujících obrazů rozvíjí inscenace výjevy, v nichž vystupují jednotlivé hmyzí druhy, kde se poukazuje na mravní pojmy, jako je lakota, hamižnost, sobectví.

Na místě tuláka provází diváka tímto světem mladý chlapec, který se uchvácen krásou motýlích křídel ponoří do snu a stane se součástí života povrchních motýlů, hamižných lumků, chrobáků a cvrčků, bojových mravenců, kteří touží po moci, kukly a jepic, které se mihnou a umírají, žravých a netečných hlemýžďů. Tento hmyzí pohled na život chlapec odsuzuje, ale zároveň se zamýšlí nad osudem lidským.

Tato feérie je přizpůsobena dnešnímu mladému divákovi a místo moralistického biče nenásilnou formou naplňuje poselství bratří Čapků.

Úchvatná podívaná je určena pro všechny věkové kategorie.

Délka představení: asi 70 minut, bez přestávky.

Mohlo by se líbit