Zpět

Andrea Arnold American Honey

Vyberte projekci:

American Honey

American Honey

American Honey je americkým blížencem vrcholného snímku Andrey Arnold Fish Tank, vtahující, energií pulzující příběh o hledání svobody ve svazujícím sociálním i komunitním prostředí. Bezprostřednost a všední poezie řadí Andreu Arnoldovou k nejvýraznějším filmařkám současnosti.

VB / USA | road movie | 15+ | titulky | 163 min | 15 min úvod | 120 / 100 Kč pro členy filmového klubu

 

Filmový klub – Female Gaze (09-12/2019´)

Společenská debata o roli a zastoupení žen v kinematografii vedla výrazně i k proměně prestižních filmových festivalů. Počet režisérek roste, ne vždy to ale znamená nárůst kvality soutěžních sekcí. Kurátorovaný blok Female gaze se zaměří na filmy, které se z pohledu dramaturga a filmového kritika Víta Schmarce výrazně zapsaly do povědomí, přinesly nový druh senzitivity, odlišný, osobitý pohled na známé žánry. Ve výběru se tak potkává Andrea Arnold, která výrazně redefinovala sociální realismus, Maiwenn, jejíž svěží pohled na tradiční romanci rozdělil publikum nejen v Cannes, Maren Ade, která tříhodinovou dramedií postavila na hlavu hned několik stereotypů a Céline Sciammu, která příběh z 18. století proměnila ve výsostně aktuální podívanou. Všechny vybrané filmy spojuje odvaha porušovat pravidla, vnášet osobitost tam, kde roky bujelo klišé.

Kurátor: Vít Schmarc

Literární historik, kulturní publicista, influencer z rozbouřených filmových vod a polovina dravého filmově kritického dua Stuchlý – Schmarc. Jeho nekompromisní názory na současný film slýcháváte na vlnách Radia Wave, jeho glorifikující i kritická slova na adresu filmové, seriálové i hudební tvorby pak můžete číst na kulturním blogu ArtZóna, nebo na stránkách Cinepuru, časopisu pro moderní cinefily. I když bude Vít ve vlaku cestou do Ostravy s největší pravděpodobností poslouchat metal a usrkávat pivo, nenechte se zmást, v kině Art svůj kurátorský výběr zaměří na fenomén současných ženských autorek.