Zpět

Radovan Síbrt Postiženi muzikou – projekce s diskuzí

Vyberte projekci:

Postiženi muzikou – projekce s diskuzí

Doku středa ve spolupráci s projektem Žít normálně. Po filmu proběhne diskuze se školní psycholožkou Věrou Kučovou. 

Projekce

Co byste dělali, kdyby vám osud nadělil kromě radosti také celoživotní handicap? Členové The Tap Tap, kapely z Jedličkova ústavu složené ze studentů s postižením (nebo spíš „kriplů“, jak by řekli oni sami), v tom mají jasno. Jedou naplno a užívají si každou minutu. Zpívají, hrají, milují, cestují, baví se. Všechny je zároveň spojuje láska k muzice a nadšení z koncertování v orchestru, který před více než dvaceti lety založil kapelník Šimon Ornest. The Tap Tap se pod jeho vedením vypracovali na úspěšné hudební těleso, které má za sebou řadu vydaných CD, desetitisíce fanoušků a stovky odehraných koncertů u nás i po celém světě, o čemž se většině ostatních kapel jen zdá. Hudební skupina The Tap Tap dokazuje, že s nadhledem, černým humorem a až nakažlivou energií je možné čelit i nejsložitějším překážkám a žít u toho život rockových hvězd.

Diskuze se školní psycholožkou Věrou Kučovou

Mgr. Věra Kučová – školní psycholog a psycholog ve Středisku výchovné péče. Profesně se věnuje dětem s výchovnými problémy a také dětem s poruchami autistického spektra. V neposlední řadě se věnuje i dospělým lidem s fyzickým handicapem v Centru sociálních služeb v Hrabyni.

Projekce s diskuzí proběhne ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a organizací Jeden Svět Ostrava v rámci projektu Žít normálně, jehož hlavním cílem je podpořit začlenění osob s postižením do běžné společnosti a posílit veřejné povědomí o sounáležitosti všech lidí, bez ohledu na jejich zdravotní stav či postižení.