Zpět

Virtuální realita: Strach a sny

Vyberte projekci:

Virtuální realita: Strach a sny

Vydejte se na Měsíc, po stopách černobylské katastrofy anebo do demilitarizované zóny mezi Jižní a Severní Koreou. To jsou prostředí třech snímků ve VR pásmu Strach a sny. Jejich režiséři volí odlišné vyprávěcí postupy, mísí se tu dokumentární dobrodružství, poezie i pohádka. Stejně tak formálně se tu setkáváme s animací i hranou akcí. To vše v sugestivním podání lineární VR projekce. Projekce se skládá ze snímků: První krok, Oheň v Černobylu a Dreamin’Zone,  její celková délka je 46 minut.

 

První krok
Vydejte se po stopách výzkumných expedic Apollo a zažijte onen magický „malý krok pro člověka, ale velký krok pro lidstvo“ na vlastní oči. VR dokument, ale i pohádkový příběh o snu, který se stal skutečností.

Německo, 2019 / 14 minut. Režie: Jörg Courtial. Anglicky.
Ocěnění: Cannes XR – VeeR Future Award.

Oheň v Černobylu
Irina, Jurij a jejich dcera snili o klidném životě v Pripjati. Když ale vybouchla nedaleká jaderná elektrárna, musel Jurij jako požárník nastoupit do první linie. A osud rodiny se ocitl vzhůru nohama.

Dánsko, 2020 / 14 minut. Režie: Ash Khatibi. Anglicky

Dreamin’Zone
Animované zpracování životního příběhu korejské dívky, která se o svých osmých narozeninách rozhodla zjistit, jestli její otec je dosud naživu – naposledy jej přitom drželi v zajetí v nepřátelské Severní Koreji. Překročí dívka kvůli tátovi nechvalně proslulou demilitarizovanou zónu?

Francie, Švýcarsko, Německo, Jižní Korea, 2020 / 18 minut. Režie: Fabienne Giezendanner. Anglicky.