Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 1034
Počet fotografií: 246

Proslov paní Mgr.Alžbety Lehotské, ředitelky Sdružené školy scénickéhko výtvarnictví.
   

Galerie Gaudeamus
Vystavující jsou dávní kamarádi a zároveň již pátým rokem posluchači výtvarného oboru Lidové konzervatoře v Ostravě (ateliér Pavly Titorové). Na dvou letošních výstavách (Ivánek: Kořeny hluboko, Adamčíková - Koupilová: Úlomky nálad) představili malby, které tvořili během posledních dvou let. Výstavu v galerii Gaudeamus uchopili jako příležitost ukázat v tomto reprezentativním prostoru nejen to nejlepší z těchto výstav, ale rovněž několik nových kousků, které s tématem uplynulých výstav souvisí. Představeny budou zejména malby akrylem, v případě Jakub Ivánka někdy kombinované s kresbou tužkou a pastelkami, v případě Alice Adamčíkové - Koupilové zase s nalepenými kameny a sklíčky.

Vestibul
Kolektivní výstava Ateliéru Viridian ke dvacátému výročí jeho založení bude mít tentokrát překvapivý charakter. Výstava s názvem "ZACHRAŇME PSY!" je totiž zaměřena na pomoc psům týraných v tzv. množírnách a psům v útulcích. Malířům z ateliéru Viridian není osud opuštěných a týraných zvířat lhostejný, a proto několik měsíců připravovali kresby a malby pro výstavu v Domě kultury města Ostravy.
Vernisáž této výstavy, která se uskuteční v pátek 1. prosince v 17.00 hodin, bude mít zcela netradiční charakter. Místo rautu budou pro návštěvníky vernisáže připraveny ukázky práce canisterapeutických psů, se kterými se lidé mohou pomazlit a na vlastní kůži si tak uvědomit, jak úžasní tvorové psi jsou. Na vernisáž mohou návštěvníci donést dary pro psy v útulku; budou zde přítomni i zástupci třebovického útulku, kteří si darované věci odvezou. Hodit se jistě budou jakékoliv granule značky Brit (pouze tuto značku granulí v třebovickém útulku používají), piškoty, pamlsky, ale také staré deky, prostěradla, ručníky, obojky, náhubky, vodítka … no prostě cokoliv, co psíkům udělá radost. Avšak největší radost psům udělá nový domov a láskyplná náruč. Uvažujete-li proto o pořízení psa, zkuste se nejdřív zamyslet, zda byste byli ochotni zachránit nějakou nešťastnou psí duši z útulku. V třebovickém útulku najdete takových čekatelů více než 70!
Kolektivní výstava Ateliéru Viridian by pak měla dále putovat a všude, kde bude nainstalována, bude uspořádána vernisáž ve prospěch útulku, který se nachází v jejím nejbližším okolí. Aktuální informace o přesunu výstavy "Zachraňme psy" a o termínech jejích dobročinných vernisáží naleznete na www.viridian.cz.

Střední odborné umělecké školy a gymnázia s.r.o., Hulvácká 384/1, Ostrava – Zábřeh
Vestibul

Galerie Gaudeamus
Pomíjivost je něco, čeho se nedá dotknout, ale co můžeme na krátký okamžik prožít, pocítit, uvědomit si. A právě umění nejlépe vyjadřuje to, co nemusí být viditelné pouhým okem, ale je viditelné pro naši duši. Duši, která mnohdy žije vlastním životem, jakoby mimo nás. V běžném životě často zapomínáme, že každý z nás má v sobě i nádherný tajemný vnitřní svět, který se k nám snaží neustále promlouvat, k němuž jsme však hluší a slepí v touze po všem rozumovém a racionálním.
Polská malířka a kreslířka Bogusława Lisiecka je absolventkou Akademie výtvarných umění ve Wroclawi.
Vernisáž výstavy: 8. 1. v 16 hodin.

Przemijanie to coś, czego nie można dotknąć tylko doświadczyć. Sztuka wyraża to najlepiej, ukazując to, co nie widoczne dla oka. To niewidoczne dla oka ale widoczne jest dla naszej duszy. Duszy, która żyje własnym życiem, często jakby obok nas. W biegu życia zapominamy, że mamy w sobie jeszcze drugi jakże wspaniały świat. Świat, który mówi do nas ciągle - a my niemi i głusi gnamy za dobrami naszego rozumnego świata.
Wernisaż wystawy: 8. 1. o godz. 16.00.

   
Poslední aktualizace 16.12.2017 20:33:43 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.