Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 298
Počet fotografií: 244

Kostýmy studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví
   

Vestibul
Lucie Cielecká Wiedová začala malovat již jako malá, a to především obrázky zvířat. Postupně se dostala k malbám krajinek za použití tužky, uhlu a tuše. Pak vyzkoušela pastely, akvarel, akryl. Nyní se zaměřuje na enkaustiku, jelikož právě tato technika se stala její srdeční záležitostí. „Malování mi dává možnost vyslovit myšlenky, pocity a není nad to, kdy domalujete své dílko a radost se vám rozleje po celé duši, když vidíte, co vzešlo z vašich rukou a srdce. A tím nejkrásnějším završením je, když se obrázek líbí a najde domov, kde může dělat radost ostatním.“ Lucie Cielecká Wiedová

Galerie Gaudeamus
„Tyhle rozmanité obrázky vznikly v malebné půlměsíčkové obci Velká Polom. Inspiraci jsem získala v roce 2011 na kurzu paličkování, který jsem absolvovala ve zdejším DKMO, kam se vždy ráda vracím. Tvorba obrázků podle předloh, které jsme mohli upravit dle svých představ, mne zaujala a jednoho dne mne napadlo volná místa zaplnit. Jednoduše vyšít a barevně oživit. Kombinací vyšívání a paličkování pak vzniklo tohle netradiční dílo,“ říká autorka Rozmanitých obrázků Žofia Tihelková.

   
Poslední aktualizace 20.08.2018 12:49:31 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.