Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 1103
Počet fotografií: 246

Představení Případ Hefaistos souboru Tajfun.
   

Vestibul
Antonín Gavlas je všestranný ostravský výtvarník, vyjadřující se v různých výtvarných technikách. Nejvíce charakteristické jsou jeho malby klasickou enkaustikou, pocházející ze Starého Egypta. Tvoří však také v oboru keramiky, smaltu, fotografie i sochařství. V jeho dílech jde o vytváření zvláštního, neskutečného prostoru, složeného z geometrických obrazců a přírodních struktur. Celková kompozice je tvořena prolínáním několika rovin a obraz pak působí jako průhled do tajemného, snového prostoru, vtahujícího diváka do oblasti mezi nebem a zemí, do kosmických dálav lidské fantazie. Tento princip vytváření zvláštních prostorů použil Antonín Gavlas i na této výstavě, avšak jako podklad pro své originální monotypy použil reálné mapy ostravského okolí. Vznikla tak ojedinělá série nám „blízkých“ krajin, viděných ovšem pod zcela jiným úhlem pohledu. www.art-image.cz

Galerie Gaudeamus
Stěžejním tématem výstavy je adaptace jakožto postupné přizpůsobování se současnému neustále se vyvíjejícímu prostředí. Přestože mohou vystavené obrazy působit ekologickým dojmem, cílem není kritizovat nešvary současného technicky vyspělého světa, ale spíše zamyšlení nad závodem organismu s podstatně rychleji se proměňujícím světem. Námět je ilustrován prostřednictvím reálných i z menší části fantaskních, avšak z reality vycházejících momentů zachycující zvířata, lidi i přírodu v procesu adaptace. Zelená plocha, jakožto domov divoké zvěře, ustupuje městu a zvířata nemají kam utéct. Brutální panelová sídliště znemožňují pohled do dálky a stávají se tak bariérou mezi člověkem a krajinou. Mlha přechází v smog. Prcháme do hor, abychom se mohli ukrýt před informačním hlukem. Hrdličky se schovají v korunách stromů kdekoliv. Ježci dělají mrtvého brouka. Jen věrný pes jde po boku člověka kamkoliv a ryba v akváriu už si na svůj skleněný pokoj v blízkosti lidí také zvykla.

   
Poslední aktualizace 23.04.2018 12:35:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.