Zpět

Hathajóga

  • Zahájení kurzu: 14. 2. 2022
  • Pondělí | 18:30
  • 18 lekcí
  • Délka lekce: 60 minut
  • 1 782 Kč
  • Lektor: Mgr. Maria Vojtíšková

Pár slov o kurzu

  • amfiteátr za Domem kultury

Cvičení nevyžadující fyzickou zdatnost, je tělovýchovným systémem s jasně vyhraněnými vztahy k tělu i lidské psychice. Cvičení reguluje dýchání, vede k masáži vnitřních orgánů, povzbuzuje látkovou výměnu a uvolňuje klouby a páteř.

Za soustavou cvičení a dechových technik se schovává hluboký postoj a pohled na život, který podporuje adaptabilitu tělesného i psychického prožívaní. Kromě toho, že jóga zvyšuje ohebnost a pružnost těla, nabízí také možnosti, jak snížit stres a zvýšit kontrolu nad vlastními tělesnými funkcemi. Zvyšuje odolnost proti nemocím. Slovo jóga pochází ze sanskritského kořene yui, což znamená spojit nebo sjednotit. Jde o sjednocení pohledu na svět, stravovaní a cvičení.

Cílem je sjednotit ducha, tělo i mysl. Na to ovšem nemusíte konvertovat k buddhismu. Moderní výzkumy vlivu jogínských cvičení ukazují, že napínaní a uvolňování velkých skupin svalů v jogínských cvičeních vede k vylučování neurotransmiterů v mozku, které vedou k pocitu uvolnění a jasné mysli.
Hathajóga je tělovýchovným systémem s jasně vyhraněnými vztahy k tělu i lidské psychice. Její cvičení reguluje dýchání, vede k masáži vnitřních orgánů, povzbuzuje látkovou výměnu, žlázy s vnitřní  sekrecí, uvolňuje klouby a páteř.

Ztuhlé klouby, napjaté svaly a pokřivena páteř – tyto překážky podle orientálních představ způsobují, že životní energie se blokuje a stagnuje. V moderním pojetí se zdá, že klouby a úpony svalů jsou velmi bohatě nervově zásobena místa a při jejich ztuhlosti či zbytečném napětí vzniká chronické podráždění, byť často podprahové, které vede ke změnám v psychickém ladění. Navíc ztuhlé svaly a nadbytek tukové tkáně moderního člověka výrazně zhoršují látkovou výměnu. Ne nadarmo se říká, že pružnost znamená mládí. Uvolněné klouby a pružné svaly jsou tedy nejen podmínkou optimální pohyblivostí, ale vedou k celkovému zdraví a pozitivnímu ladění psychiky.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat telefonicky či e‑mailem. Rádi poradíme!

Kontakt

+420 597 489 111
+420 734 439 839
kurzy@dkv.cz