Zpět

Ondřej Štveráček Quartet feat. Gene Jackson

  • Středa 18. březen 2020 | 19:00
  • Divadelní sál DKMO
  • 110 minut vč. přestávky
  • 200 Kč

Ondřej Štveráček Quartet feat. Gene Jackson

Na základě vyhlášení nouzového stavu je tato akce zrušena.

Vstupenky zakoupeny v pokladně DKMO nebo na některém z prodejních míst (informační centra), bude možno vrátit po znovuotevření pokladen. Pokud jste využili nákup on-line – eVstupenka, bude vám vstupné vráceno automaticky na bankovní účet (kartu), ze které byly vstupenky uhrazeny.

Děkujeme za pochopení.

Kvartet předního saxofonisty, který se vyznačuje energií, bravurní technikou a nápaditou improvizací. Po dvou studiových albech Calm a Sketches se Ondřej Štveráček rozhodl nahrát již třetí CD společně s  Genem Jacksonem.

Gene Jackson je skvělý americký bubeník, který bubnoval devět let po boku velikána světového jazzu Herbie Hancocka. Rytmická spolupráce s ním představuje již opravdu hodně vysokou školu a vyžaduje značnou interakční odvahu: nahazování rytmických témat jazzovému géniovi se nezhostí jen tak někdo, navíc po boku basistů typu Dave Hollanda nebo Kenny Davise. S vědomím, že se jednalo o jednu z nejžhavějších jazzových skupin moderního jazzu, šlo u Gene Jacksona o zvlášť velkou výzvu. Přesto se jí zhostil s nezapomenutelnou technickou i hudební bravurou. G. Jackson spolupracoval také s dalšími hvězdami jazzové scény jako je např: Wayne Shorter, Christian McBride, Gonzalo Rubalcaba, Terence Blanchard nebo Art Farmer.

Jelikož je zároveň velmi univerzální hudebník, zahrnuje jeho životopis i spolupráci s rockovým písničkářem Elvisem Costello, jihoafrickým jazzmanem Hugh Masekelou nebo soulovou zpěvačkou Dianne Reeves. Kvartet bravurního postbopového saxofonisty Ondřeje Štveráčka je u nás dobře znám a je považován za asbolutní špičku v interpretaci moderního straight-ahead jazzu.

Spojení této kapely s Genem Jacksonem tedy slibuje nezapomenutelný jazzový zážitek plný jiskřivé improvizace a energických sól. Účinkují: Gene Jackson – dr, Ondřej Štveráček – ts, Klaudius Kováč  – p, Tomáš Baroš – b

Mohlo by se líbit