Zpět

Ronald Harwood Garderobiér

Divadlo Bez zábradlí

  • Pondělí 7. březen 2022 | 19:00
  • Divadelní sál
  • 130 minut
  • 170 - 450 Kč

Garderobiér

Dvou sté dvacáté sedmé představení Krále Leara. Kdysi hvězdný shakespearovský herec a despotický principál kočovné společnosti, který si říká Sir, je u konce s dechem. Na Londýn dopadají bomby nacistické Luftwaffe, ale ani ty Sirovi nezabrání v touze hrát. Celý svůj život zasvětil divadlu. Teď ho ale zrazuje paměť i zdraví. Po boku mu však stojí jeho věrný garderobiér Norman, který o svého pána oddaně pečuje a pomáhá mu sehrát jeho poslední velkou roli. Dramatické situace střídá humor, shakespearovské drama se prolíná s realitou.

Jeden z nejslavnějších pohledů do divadelního zákulisí od autora oscarového Pianisty, Ronalda Harwooda. Autor sám byl kdysi osobním garderobiérem u sira Donalda Wolfita v Shakespearovské společnosti. Tuto svou zkušenost později zúročil k napsání své hry, díky níž dosáhl v roce 1980 celosvětového uznání. Hra je poctou Shakespearovi, divadlu, herectví i všem anonymním lidem ze zákulisí, bez nichž by divadlo nemohlo existovat.

Hrají: Josef Carda, Karel Heřmánek st., Barbora Kodetová, Dana Syslová, Zdeněk Dušek, Eva Josefíková / Vanda Chaloupková, Karel Heřmánek ml. / Martin Kubačák

Mohlo by se líbit