Zpět

Dream Factory se vrací s druhým dějstvím

Letošní ročník oblíbeného ostravského divadelního festivalu Dream Factory vstupuje do druhého dějství! Velká část zářijového programu se opět odehraje v Domě kultury města Ostravy.

Divadelní festival Dream Factory Ostrava byl letos – s ohledem na nejistotu způsobenou globální pandemií – rozdělen na dvě dějství. To první, červnové, proběhlo ve venkovních prostorách Domu kultury města Ostravy a po dlouhé koronavirové odmlce se jednalo o povedený návrat kultury a divadla do životů nás všech. Teď na podzim přichází Dream Factory Ostrava s  dějstvím druhým a značná část programu se opět odehraje u nás, v ostravském domě kultury.

PROGRAM

Hned ve středu 22. září se v rámci slavnostního zahájení představí Činoherní klub Praha s inscenací K.Š.E.F.T. – komedií o různých podobách lásky v režii Ondřeje Sokola. Ve čtvrtek pak v kulturáku přivítáme brněnské divadlo Husa na provázku s inscenací Jiřího Havelky Gádžové jdou do nebe. Pátek bude patřit pražskému Divadlu na zábradlí, které do Ostravy přiveze Persony – inscenaci Jana Mikuláška vycházející z obsáhlého díla Ingmara Bergmana, a duu My kluci, co spolu chodíme, které přesně ve 21:21 odstartuje improvizační představení Svědomitě nepřipraveni. V sobotu dorazí Divadlo pod Palmovkou s groteskou Bezruký Frantík a pětidenní maraton v neděli završí Slovenské komorné divadlo Martin s hudebně-divadelním projektem Jiřího Havelky Zem pamätá.

Kromě Domu kultury města Ostravy bude festival probíhat také v Hotelu Palace, v Divadle Antonína Dvořáka a v Divadle Petra Bezruče. V rámci Ostravské sekce budou představení uváděna také v Divadle Mír, v Komorní scéně Aréně či ve Studiu G a v Divadle loutek Ostrava.

VSTUPENKY

Vstupenky na všechna představení v Domě kultury města Ostravy, v Divadle Petra Bezruče a v Hotelu Palace můžete zakoupit v pokladně Domu kultury města Ostravy či online, vstupenky na slavnostní zakončení v Divadle Antonína Dvořáka jsou v k dostání v předprodeji v Divadle Jiřího Myrona. Vstupenky na představení z Ostravské sekce lze zakoupit přímo v předprodeji daných divadel.

Pro všechny festivalové nadšence navíc organizátoři přichystali slevovou akci. Při koupi nezlevněných vstupenek na 3 nebo 4 festivalová představení dostanete vstupenky se slevou 30 %, při nákupu vstupenek na 5 a více festivalových představení pak budete mít všechny jen za 50 %.

Tato akce se netýká pouze dvou představení: improvizace Svědomitě nepřipraveni, která má jednotné vstupné 100 Kč, a slavnostního zakončení s představením Smrti obchodního cestujícího, na které pořídíte vstupenky v následujících cenových relacích – 600 Kč / 540 Kč / 480 Kč a 440 Kč.

Vstupné na představení v Domě kultury města Ostravy (kromě improvizace Svědomitě nepřipraveni) a Divadle Petra Bezruče je: základní 390 Kč / zlevněné 290 Kč. Vstupné na představení v Hotelu Palace: základní 250 Kč / zlevněné 190 Kč.

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Zpět na novinky