Zpět

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Kino v Domě kultury města Ostravy má za sebou šedesátiletou historii a před sebou snad úspěšnou budoucnost v novém kabátě. Nyní je však zavřené a jeho provoz se v dohledné době neobnoví. Jedinou výjimkou jsou záznamy přenosů z Metropolitní opery v New Yorku, které se nám v provizorním režimu podaří udržet na programu až do června. V plánu je také rozlučkové letní kino.

V loňském roce jsme se opakovaně potýkali s technickými problémy, které vyvrcholily 18. prosince. Na vině byla nefunkční součástka v projektoru. Její oprava se však ukázala být nejen nákladná, ale s ohledem na současnou globální logistickou krizi také časově náročná. Kino Art před sebou navíc mělo poslední měsíce fungování před plánovanou rekonstrukcí kulturního domu a s ní spojenou uzávěrou celé budovy. Po zvážení všech okolností jsme proto učinili nelehké rozhodnutí – kino už před rekonstrukcí neotevřeme.

Ačkoliv jsme přesvědčeni, že Art bude na mapě ostravských jednosálových kin chybět, těšíme se zároveň na to, co přinese budoucnost. Po dokončení rekonstrukce v roce 2025 se totiž s kinosálem opět počítá, a to rovnou v obnovených prostorech Kina náročného diváka.

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Loutkáři z libereckého Naivního divadla vyráží do Ostravy

V neděli 13. února a pak též přesně o měsíc později, v neděli 13. března, proběhnou v Domě kultury města Ostravy dvě loutková představení z dílny Naivního divadla Liberec. V únoru loutkáři v Ostravě odehrají oceňovanou inscenaci Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! určenou pro děti od dvou let, v březnu pak seznámí starší děti s osudem fyzika Galilea Galileia v představení Hvězdný posel.

Zpět na novinky