Zpět

Filmová přehlídka Be2Can dorazila do Artu

V kině Art Ostrava dnes začíná filmová přehlídka Be2Can 2021. Nabídne filmy z prestižních filmových festivalů v Benátkách, Berlíně a v Cannes. Potrvá do soboty 6. listopadu.

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů ukrytých v online světě opět otevřely své brány dobrému filmu a tuzemská přehlídka Be2Can teď přináší to nejlepší od každého i českým divákům. Její hlavní část proběhla v Praze a v Bratislavě na začátku října, poté se projekce rozletěly i do dalších měst v Česku a na Slovensku. V ostravském Artu Be2Can kotví od 1. do 6. listopadu.

Přehlídku startuje v pondělí 1. listopadu polský adept na Oscara – alegorické drama režisérky Małgorzaty Szumowské Sněžit už nikdy nebude s hercem Alecem Utgoffem – známým ze seriálu Stranger Things – v hlavní roli. Film vypráví o uzavřené zámožné rodině, do které vstoupí mysteriózní masér z východu, jehož ruce léčí a oči pronikají do duší osamělých žen.

Ani úterní projekce se českým hranicím příliš nevzdálí. Válečné drama Přirozené světlo režíroval Maďar Dénese Nagy. Vypráví v něm o maďarském farmáři, který slouží jako desátník ve speciální průzkumnické jednotce partyzánů během druhé světové války. Nagy za snímek v Berlíně získal Stříbrného medvěda za režii.

Středa láká na halucinační bloudění v postsovětském Rusku v dramatu Kirilla Serebrennikova U Petrovových řádí chřipka. Film vznikl podle románu Alexeje Salnikova. V Rusku se odehrává i drama Drazí soudruzi, které Art promítá ve čtvrtek. Režisér Andrej Končalovskij za tuto černobílou rekonstrukci dělnického povstání v SSSR získal Zvláštní cenu poroty na MFF v Benátkách.

Páteční projekce budou dvě – v 17.00 to bude drama Uvolnit pěsti. Příběh ze Severní Osetie o mladé Adě, která chce uniknout z malého důlního města i z otcova vlivu byl oceněn v sekci Un Certain Regard na MFF v Cannes. V 19.00 bude Art promítat film Titan, kontroverzního vítěze Zlaté palmy a drastickou podívanou francouzské režisérky Julii Ducournau, která získala hlavní festivalovou cenu v Cannes teprve jako druhá žena v historii.

Přehlídku v sobotu zakončí gruzínské drama o Svědcích Jehovových Začátek a komediální sci-fi romance Miluj svého robota v hlavní roli s herečkou Maren Eggert, která za svůj výkon v Berlíně získala Stříbrného medvěda.

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Zpět na novinky