Zpět

Kino Art opět promítá – premiéry, festivalové novinky i animák

Kino Art obnovuje svůj provoz. Od 27. května promítá každý den. Kromě programu plného premiér se diváci můžou těšit na Dny evropského filmu nebo letní kino na terase. Na Den dětí uvede Art animovanou novinku od Pixaru.

Po dlouhých 33 týdnech mohlo kino Art díky další vlně rozvolnění znovu otevřít. Aktuálně promítá jednou denně vždy v 19 hodin s výjimkou projekcí v rámci cyklu Art dětem, které proběhnou 1. a 6. června v 16.30.

Premiéry

Program kina nabízí hned několik novinek. Hned první projekce filmu Ještě máme čas ve čtvrtek 27. května byla premiérová. Jednalo se o režijní debut herce Viga Mortensena (známe z Pána prstenů nebo Zelené knihy). Mortensen se při vytváření snímku, který popisuje složitý vztah otce a syna, inspiroval vlastním dětstvím a dospíváním a zároveň ve filmu ztvárnil jednu z dvou hlavních rolí. Další premiéra se chystá na čtvrtek 3. června, kdy do českých kin vstoupí vítěz letošních Oscarů – jemná road movie Země nomádů. Skvělá Frances McDormand jako ovdovělá šedesátnice najde ztracenou životní sílu díky bílé dodávce a nekonečným americkým silnicím. Zcela nové je taky queer drama Léto v Kreuzbergu o čtrnáctileté Noře, která v rozpálených ulicích Berlína hledá sebe sama. Poprvé v pátek 4. června.

Program Artu nabídne i filmy, které už za sebou mají premiéru v online prostoru, ale na plátně je zatím viděl málokdo. Diváci rozhodně ocení druhý oscarový snímek Chlast s Madsem Mikkelsem nebo další dánskou novinku se stejnou hereckou hvězdou v hlavní roli Rytíři spravedlnosti. Ze severu pochází i akční drama Shorta, která se svým námětem – napětí mezi policií a menšinami na předměstích velkých evropských měst – velmi podobá oceňovaným francouzským Bídníkům z roku 2019. Filmové plátno bude rozhodně slušet taky slovenskému černobílému dramatu Služebníci o tlaku československé státní moci na kněžský seminář a jeho členy.

Nový animák ke Dni dětí

Ačkoliv Art zatím neobnovuje své pravidelné cykly jako je Doku středa, Senior Art nebo Art dětem, jednu výjimku udělá. Ke Dni dětí nabídne malým divákům a jejich dospělému doprovodu animovanou novinku od Pixaru. Rodinný film Duše vypráví o středoškolském učiteli hudby, který najde smysl bytí až ve chvíli, kdy přijde o život a snaží se ho získat zpět.

Dny evropského filmu

Od 17. do 20. června proběhnou v Artu Dny evropského filmu. Kromě klasických projekcí v kinosále festival nabídne i mimořádný zážitek v podobě virtuální reality. Prostřednictvím speciálních brýlí se ocitne třeba v klipech kapel Tata Bojs či PSH nebo na schůzi Společenstva vlastníků v rámci slavného představení divadla VOSTO5, na jehož základech vznikl i oblíbený český film Vlastníci.

Léto v Artu

Na léto se pak chystá speciální retro edice venkovních projekcí Léto v Artu. I letos se bude promítat na terase u domu kultury, ale oproti loňsku bude program věnován především československému filmu a 60. výročí vzniku Kina náročného diváka, předchůdce kina Art. Na čerstvém vzduchu si tak diváci budou moci užít zlatou českou klasiku jako jsou Starci na chmelu, Slavnosti sněženek, Hoří, má panenko, Spalovač mrtvol, Sedmikrásky nebo Kdyby tisíc klarinetů. A k tomu vždy něco navíc – tančírna, koncert, komentovaná procházka, tvůrčí workshop jednoduché knižní vazby a koláže anebo live cooking a filmová hostina s kančím gulášem.

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Zpět na novinky