Zpět

Kino Art promítá představení Metropolitní opery – jako jediné v Ostravě

Newyorská Metropolitní opera se vrací na plátno ostravského kina Art. Od listopadu do června je naplánováno celkem devět různých představení, obvykle v neděli v 17 hodin. Na programu jsou známé tituly jako Hamlet nebo Rigoletto i neotřelé novinky, například inscenace Fire Shut Up In My Bones skladatele, jazzového hudebníka a nositele ceny Grammy Terence Blancharda. Záznam tohoto představení proběhne mimořádně v sobotu 13. listopadu v 18.45.

Loni na podzim Metropolitní opera oznámila, že celou sezónu 2020/2021 kvůli koronaviru ruší. Nyní se však – po víc než roční odstávce – tento slavný kulturní stánek opět otevřel a díky tomu se newyorská opera vrátila i na plátna kin. Do ostravského kina Art již po dvanácté. Tentokrát však nikoliv v podobě přímých přenosů, nýbrž jako záznamy představení.

Poprvé se mohou diváci Artu symbolicky ocitnout v divadelním sále Metropolitní opery v sobotu 13. listopadu. Na programu bude operní adaptace románu Charlese M. Blowa Fire Shut Up In My Bones, jejímž autorem je skladatel, jazzový muzikant a nositel ceny Grammy Terence Blanchard. Dílo je bolestnou sondou do života mladého muže a jedná se o první operu černošského skladatele uvedenou v Metropolitní opeře. V neděli 19. prosince v 17 hodin pak proběhne projekce evokativní Eurydiky s mladým polským kontratenoristou Jakubem Józefem Orlińským a nový rok načne 16. ledna 2022 pohádková Popelka.

Odvážné nové pojetí Verdiho nesmrtelné tragédie Rigoletto v úchvatných artdecových kulisách nabídne kino Art 13. února 2022. Vynikající norská sopranistka Lise Davidsen se představí ve Straussově opeře Ariadna na Naxu 27. března. Premiérového uvedení Verdiho Dona Carlose se diváci dočkají 10. dubna. Dlouho očekávaný metropolitní debut Anny Netrebko v roli ledové princezny Turandot se chystá na 22. května. V sobotu 5. června dojde na Lucii z Lammermooru se sopranistkou Nadine Sierrou a celou sezónu uzavře 19. června Hamlet od australského skladatele Bretta Deana.

Vstupné na jedno představení je 320 Kč, při zakoupení vstupenek na pět a více představení je však cena vstupenky jen 250 Kč. Pro studenty je vstupné na jedno představení 250 Kč, pro děti do 15 let 100 Kč a pro seniory 290 Kč. K dostání na pokladně Domu kultury města Ostravy.

PROGRAM A PRODEJ VSTUPENEK

Čtěte také

Filmová přehlídka Be2Can dorazila do Artu

V kině Art Ostrava dnes začíná filmová přehlídka Be2Can 2021. Nabídne filmy z prestižních filmových festivalů v Benátkách, Berlíně a v Cannes. Potrvá do soboty 6. listopadu.

XIX. Mezinárodní festival outdoorových filmů začíná v pátek

Devatenáctý ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů letos probíhá na třiceti místech v Česku a na Slovensku. Kompletní program včetně slavnostního zahájení však máte možnost zhlédnout pouze u nás. Festival začíná v pátek v 18 hodin a v DKMO potrvá do soboty 30. října.

Zpět na novinky