Zpět

Letní kino se vrací na terasu kulturáku

Letní kino bude i letos! Každý pátek současný nezávislý film, vybrané soboty československá retro klasika k příležitosti 60. výročí Kina náročného diváka. Léto v Artu na terase kulturáku začíná v pátek 2. července a potrvá až do 4. září.

Teplé letní večery na terase pod lípou, bublání fontány nedaleko, dobré pití a filmy, které nezklamou. Od pátku 2. července do soboty 4. září bude na terase domu kultury probíhat další ročník venkovních projekcí Léto v Artu. Každý pátek nabídne současný nezávislý film z Evropy i USA, vybrané soboty budou věnované 60. výročí Kina náročného diváka a zlaté československé klasice. Kromě projekcí se diváci můžou těšit i na doprovodný nefilmový program.

Páteční program

První letošní projekce proběhne tento pátek o půl deváté. Půjde o přímočarou americkou komedii Palm Springs o nekonečné časové smyčce. Další týdny nabídnou francouzské komedie Na palubu a Dokud nás svatba nerozdělí, americké nezávislé snímky Lady Bird v režii Grety Gerwig a Paterson Jima Jarmusche, nové německé queer drama Léto v Kreuzbergu, hořkosladkou britskou komedii Kena Loache Andělský podíl, divácký hit Toni Edrman o složitém vztahu otce-šprýmaře a dcery-workoholičky, a belgické komediální drama Paradise Trips.

Soboty věnované Kinu náročného diváka

Léto v Artu si letos připomíná i 60. výročí Kina náročného diváka, které sídlilo v DKMO od roku 1961. K té příležitosti proběhne série sobotních projekcí známých československých filmů s doprovodným nefilmovým programem.

První červencová sobota nabídne legendární tragikomedii Miloše Formana Hoří, má panenko. V sobotu 10. července bude následovat nejslavnější československý muzikál Starci na chmelu s podvečerní swingovou tančírnou pod vedením skupiny Jazz Monkeys a v sobotu 24. července navštíví terasu kulturáku pan Kopfrkingl ve slavné filmové adaptaci novely Ladislava Fukse Spalovač mrtvol. Před projekcí se zájemci mohou účastnit komentované procházky Sadem dr. Milady Horákové, který kdysi sloužil jako městský hřbitov a v jehož centru se nacházelo kubistické krematorium. Procházka proběhne ve spolupráci s Antikvariátem a klubem Fiducia a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu.

První srpnová sobotní projekce bude ryze ženská záležitost – Sedmikrásky Věry Chytilové doplní tvůrčí workshop jednoduché knižní vazby a koláží s brněnskou umělkyní Annou Ročkovou, která loni vydala svou první knihu koláží v ostravském nakladatelství Bílý vigvam.

Mimořádně v pátek 20. srpna, v předvečer 53. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, se na terase rozezní hlasy slavných osobností československé hudební scény ve filmu Kdyby tisíc klarinetů. Mladý Karel Gott, Waldemar Matuška, Hana Hegerová a další budou zpívat a hrát v mírovém muzikálu, který vypráví o zázračné přeměně zbraní v hudební nástroje.

A v sobotu 4. září uzavře letní sezónu lidová filmová hostina a menzelovsko-hrabalovské vyprávění z Kerska. Slavnosti sněženek doprovodí retro live-cooking s Pavlou Pavelkovou, která všechny příchozí pohostí kančím a houbovým gulášem.

Vstupenky

Vstupenky lze zakoupit online i na místě v době konání projekce (vždy do 20:40). U projekcí s doprovodným programem mohou diváci vybírat ze dvou cenových úrovní podle toho, zda přišli pouze na film (100 Kč), anebo si chtějí užít i doprovodný program (150 Kč).

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Zpět na novinky