Zpět

Léto v kulturáku přehledně – co, kdy a kde?

V létě je nejlíp na čerstvém vzduchu. Proto jsme se letos rozhodli oživit blízké okolí a jít s kulturou ven. Co všechno nás v následujících týdnech čeká?

POUZDRO A KULTURÁK / Holl a Fragner – dílny pro děti a procházka pro veřejnost

23. června 16.00 – 21.00 / amfiteátr

Letní oslava šedesátin Domu kultury města Ostravy spojená s vycházkou po stopách nové koncertní haly a odpoledne věnované těmto dvěma mimořádným stavbám. Ve spolupráci s Antikvariátem a klubem Fiducia, okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu a Janáčkovou filharmonií Ostrava.

16.00 Janáček ve spreji dílna – ateliér – okrášlení

Na místě bývalého amfiteátru vznikne v budoucnu mimořádná architektonická přístavba pro Janáčkovu filharmonii. Přijďte do amfiteátru na sprejerskou janáčkovskou dílnu s ostravským streetartovým umělcem Khomou. Pro děti chystáme speciální janáčkovský ateliér s manžely Volkmerovými a na své si přijdou i ti, kdo mají rádi Janáčkovy přírodní texty, sázení květin a vůbec okrašlování města.

18.00 Fragner a Holl aneb Kulturák šedesátiletý

Komentovaná procházka Martina Strakoše po stopách nové koncertní haly a interiéru Domu kultury města Ostravy. Během akce se pokřtí i nové číslo bulletinu Krásná Ostrava, a to v krytu přímo v kulturním domě.

Další akce v amfiteátru pořádané Antikvariátem a klubem Fiducia najdete na jejich webových stránkách.

LÉTO V ARTU – letní kino na terase

2. července – 4. září / terasa DKMO

Léto v Artu podruhé! Loni se nám venkovní projekce na terase osvědčily, letos si tuhle sérii letňáků moc rádi zopakujeme. Každý pátek po setmění (zhruba o půl deváté) bude kino Art promítat současný nezávislý film z Evropy i vzdálenějších koutů světa. Každá druhá sobota pak bude patřit předchůdci kina Art – Kinu náročného diváka. K příležitosti 60. výročí tohoto ostravského filmového fenoménu vznikla série projekcí nestárnoucích československých filmů s doprovodným programem:

3.7.  Hoří, má panenko & tombola
10.7. Starci na chmelu & swingová tančírna
24.7. Spalovač mrtvol & komentovaná procházka Sadem dr. Milady Horákové (ve spolupráci s okr. spolkem Krásná Ostrava) 
7.8. Sedmikrásky & tvůrčí workshop koláží a jednoduché knižní vazby s Annou Ročkovou (projekt Ulepená) 
20.8. (pátek!) Kdyby tisíc klarinetů & dixie koncert 
4.9. Slavnosti sněženek & live cooking na terase a filmová hostina s Pavlou Pavelkovou 

Kompletní program zde.

ODPICH – multižánrový festival začínajících kapel a koncert kapely Places

21. srpna 15.00 – 22.00 / amfiteátr

Začínající regionální kapely dostanou šanci na prvním ročníku nového multižánrového festivalu Odpich. Tři kapely vybere pětičlenná odborná porota. Tu čtvrtou pak vyberou sami fanoušci prostřednictvím hlasování na Facebooku. Ve 20:30 vystoupí host festivalu – kapela Places.

VENKU V PARKU

4. září / amfiteátr a park

Přehlídka volnočasových aktivit pro děti, food zóna a celodenní zábava pro celou rodinu. Závěr léta prožijeme velkolepě!


Program uvnitř

Během letních měsíců nepolevujeme ani v aktivitách uvnitř kulturáku. V programu najdete třeba pestrou nabídku kurzů a workshopů od jógy, přes malbu až po letní školu angličtiny, nebo pravidelné projekce kina Art.

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Zpět na novinky