Zpět

Nový hudební festival Odpich proběhne tuto sobotu

„Odpíchněte se od startu,“ tak zní heslo nového multižánrového festivalu začínajících kapel, který v sobotu 21. srpna pořádáme v amfiteátru za Domem kultury města Ostravy. Jako host festivalu vystoupí ve 20.30 kapela Places.

Posluchači Odpichu se v sobotu 21. srpna dočkají soulových Ta Hakuna z Frýdku-Místku, zlínské post-rockové kapely MERS a post-punkových Brants z Ostravy. První dva zvolila do finálního výběru odborná porota, třetí kapelu vybrali sami fanoušci v online hlasování. Tyto nováčky večer jako host festivalu doplní známá indie-popová kapela Places.

Výzvu určenou začínajícím kapelám, které si chtějí na Odpichu zahrát, vyhlásil Dům kultury města Ostravy v červnu. „Rozhodli jsme se založit tradici multižánrového open air festivalu, který by pravidelně poskytoval příležitost ke zviditelnění novým, zatím neznámým kapelám, které si chtějí vyzkoušet, jaké to je hrát na větším pódiu s profesionální aparaturou,“ popisuje programový vedoucí Jiří Močička.

Z přihlášených hudebních uskupení různých žánrů vybírala ty nejlepší odborná čtyřčlenná porota ve složení: dramaturg David Bartoš, moderátor a hudebník Lukáš Hradil, hudební publicista Milan Bátor a jazzový muzikant Radim Přidal.

 

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Zpět na novinky