Zpět

Ostravská muzejní noc v kulturáku

Společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava, fotogalerií Díra a tanečním studiem MG Dance jsme pro vás připravili program letošní Ostravské muzejní noci, která proběhne v sobotu 28. srpna. Začínáme v 17.30!

Dům kultury města Ostravy

POP-UP KNIHA / Vestibul DKMO

17.30–20.30

Hravý a barevný workshop pro děti s výtvarnicí Julii Machalovou. Dílna vychází z knihy Madame Sonia Deloney, umění Roberta Delauney a tzv. orfismu (umělecký směr inspirovaný hudbou a notami).

ACTION PAINTING / Před budovou DKMO

17.30–20.30

Výtvarný workshop pro malé i velké, v němž není důležitý výsledek, ale proces a prožitek. Přijďte se vyřádit na velkém plátně!

FILMOVÝ PÁS TAM A ZPÁTKY / Kino Art Ostrava

17.30–22.00

Volná prohlídka promítací kabiny pro celou rodinu s technickou ukázkou projekce a komentářem věnovaným analogové projekční technice. Pro děti promítání animovaných pohádek na 35 mm pásu.

NA OKRAJI FOTOGRAFIE / STRUKÁŽ / Galerie Díra

17.30–20.20

Workshop pro celou rodinu s fotografickou galerií Díra. Vyzkoušejte si výtvarnou techniku nanášení fotochemie na fotografický papír a odneste si domů vlastní umělecké dílo!

ŠKOLA TANCEM / Bývalá restaurace a terasa

19.00–20.00

Taneční workshop s MG Dance. Pro dospělé Salsa, Tango Argentino, Waltz a Chacha, pro děti pak Samba, Jive, Hip Hop nebo Locking. Přijďte se naučit to, co vás baví nejvíc.

Všechny aktivity (kromě workshopu Škola tancem) probíhají průběžně a zaberou přibližně 15-30 minut vašeho času.


Janáčkova filharmonie Ostrava

KULTURNÍ STEZKA / Začátek v orchest(h)řišti za DKMO

17.30–21.00

Roztočte mozkové závity! Je tady dobrodružná stezka plná záludných úkolů.

DĚTSKÝ WORKSHOP / Orchest(h)řiště za DKMO

od 18.00

Společně s dětmi budeme objevovat zapomenutou schopnost přirozeného pohybu a zpěvu. Od nekoordinovaného pohybu k tanci, od neartikulovaného zvuku ke zpěvu. Budeme si hrát, a to nejen se svými těly a hlasy, ale využijeme i barevné plastové trubky zvané boomwhackery z rodiny bicích nástrojů. Na vlastní kůži poznáme, co to obnáší, když se hraje ve skupině nebo podle dirigenta apod.

HUDEBNÍ TOUHY / 1. patro JFO

17.30–22.00

Objevte svůj skrytý talent! Jedinečná příležitost vyzkoušet si hru na různé hudební nástroje.

KONCERT B&D STRINGS / Orchest(h)řište za DKMO

od 19.00

Alžběta Falcníková – houslistka JFO
Judita Šprochová – violoncellistka JFO

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY ZÁZEMÍM JANÁČKOVY FILHARMONIE OSTRAVA / Začínáme v orchest(h)řišti

od 18.00, 20.00, 21.00, 22.00

Posluchače odvedeme z jim důvěrně známého hlediště. Kde se co děje než začne koncert? Kde bude stát nový koncertní sál?

PROHLÍDKY VARHAN SPOJENÉ S HUDEBNÍ UKÁZKOU / Začínáme ve foyer DKMO

od 18.30, 19.30, 20.30, 21.30

 

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Zpět na novinky