Zpět

Ostravská muzejní noc v kulturáku

Společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava, fotogalerií Díra a tanečním studiem MG Dance jsme pro vás připravili program letošní Ostravské muzejní noci, která proběhne v sobotu 28. srpna. Začínáme v 17.30!

Dům kultury města Ostravy

POP-UP KNIHA / Vestibul DKMO

17.30–20.30

Hravý a barevný workshop pro děti s výtvarnicí Julii Machalovou. Dílna vychází z knihy Madame Sonia Deloney, umění Roberta Delauney a tzv. orfismu (umělecký směr inspirovaný hudbou a notami).

ACTION PAINTING / Před budovou DKMO

17.30–20.30

Výtvarný workshop pro malé i velké, v němž není důležitý výsledek, ale proces a prožitek. Přijďte se vyřádit na velkém plátně!

FILMOVÝ PÁS TAM A ZPÁTKY / Kino Art Ostrava

17.30–22.00

Volná prohlídka promítací kabiny pro celou rodinu s technickou ukázkou projekce a komentářem věnovaným analogové projekční technice. Pro děti promítání animovaných pohádek na 35 mm pásu.

NA OKRAJI FOTOGRAFIE / STRUKÁŽ / Galerie Díra

17.30–20.20

Workshop pro celou rodinu s fotografickou galerií Díra. Vyzkoušejte si výtvarnou techniku nanášení fotochemie na fotografický papír a odneste si domů vlastní umělecké dílo!

ŠKOLA TANCEM / Bývalá restaurace a terasa

19.00–20.00

Taneční workshop s MG Dance. Pro dospělé Salsa, Tango Argentino, Waltz a Chacha, pro děti pak Samba, Jive, Hip Hop nebo Locking. Přijďte se naučit to, co vás baví nejvíc.

Všechny aktivity (kromě workshopu Škola tancem) probíhají průběžně a zaberou přibližně 15-30 minut vašeho času.


Janáčkova filharmonie Ostrava

KULTURNÍ STEZKA / Začátek v orchest(h)řišti za DKMO

17.30–21.00

Roztočte mozkové závity! Je tady dobrodružná stezka plná záludných úkolů.

DĚTSKÝ WORKSHOP / Orchest(h)řiště za DKMO

od 18.00

Společně s dětmi budeme objevovat zapomenutou schopnost přirozeného pohybu a zpěvu. Od nekoordinovaného pohybu k tanci, od neartikulovaného zvuku ke zpěvu. Budeme si hrát, a to nejen se svými těly a hlasy, ale využijeme i barevné plastové trubky zvané boomwhackery z rodiny bicích nástrojů. Na vlastní kůži poznáme, co to obnáší, když se hraje ve skupině nebo podle dirigenta apod.

HUDEBNÍ TOUHY / 1. patro JFO

17.30–22.00

Objevte svůj skrytý talent! Jedinečná příležitost vyzkoušet si hru na různé hudební nástroje.

KONCERT B&D STRINGS / Orchest(h)řište za DKMO

od 19.00

Alžběta Falcníková – houslistka JFO
Judita Šprochová – violoncellistka JFO

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY ZÁZEMÍM JANÁČKOVY FILHARMONIE OSTRAVA / Začínáme v orchest(h)řišti

od 18.00, 20.00, 21.00, 22.00

Posluchače odvedeme z jim důvěrně známého hlediště. Kde se co děje než začne koncert? Kde bude stát nový koncertní sál?

PROHLÍDKY VARHAN SPOJENÉ S HUDEBNÍ UKÁZKOU / Začínáme ve foyer DKMO

od 18.30, 19.30, 20.30, 21.30

 

Čtěte také

Dream Factory se vrací s druhým dějstvím

Letošní ročník oblíbeného ostravského divadelního festivalu Dream Factory vstupuje do druhého dějství! Velká část zářijového programu se opět odehraje v Domě kultury města Ostravy.

Nový hudební festival Odpich proběhne tuto sobotu

„Odpíchněte se od startu,“ tak zní heslo nového multižánrového festivalu začínajících kapel, který v sobotu 21. srpna pořádáme v amfiteátru za Domem kultury města Ostravy. Jako host festivalu vystoupí ve 20.30 kapela Places.

Hledáme náhradní termíny

Děláme, co se dá, ale u některých plánovaných akcí stále nemáme náhradní termín představení či koncertu. Níže uvádíme seznam akcí, které byly z důvodu koronaviru přeloženy a nový termín je v jednání. Děkujeme vám za pochopení a trpělivost.

Letní kino se vrací na terasu kulturáku

Letní kino bude i letos! Každý pátek současný nezávislý film, vybrané soboty československá retro klasika k příležitosti 60. výročí Kina náročného diváka. Léto v Artu na terase kulturáku začíná v pátek 2. července a potrvá až do 4. září.

Zpět na novinky