Zpět

PF2022 a jedno malé ohlédnutí za loňským jubilejním rokem

Dům kultury města Ostravy oslavil v loňském roce šedesát let od svého slavnostního otevření. Cyklus zákulisních rozhovorů Můj život s kulturákem se za těmi šedesáti lety ještě jednou láskyplně ohlíží. Na začátku roku 2022 už však obracíme zrak hlavně vpřed, k blízké budoucnosti následujících měsíců, která domu kultury přinese tolik potřebnou rekonstrukci a očekávanou přístavbu nového koncertního sálu… 

MŮJ ŽIVOT S KULTURÁKEM

Zákulisní rozhovory s lidmi, kteří kulturák znají jako své boty. Jak na něj vzpomíná technická četa, předseda filmového klubu, archivář filharmonie nebo herečka od Bezručů? 

Marie Viková a Bezruči

Marie Viková, herečka Divadla Petra Bezruče, vzpomíná na své působení v Domě kultury města Ostravy. Právě zde Bezruči od 70. do 90. let sídlili.

Jiří a René – kulturák za oponou

René Brázda pracuje v Domě kultury města Ostravy od 90. let jako jevištní technik, Jiří Kresta pracoval v kulturáku od roku 1984 jako zvukař a loni odešel do zaslouženého důchodu. Proč zapustili kořeny právě v kulturáku? A jak se za tu dobu jeho fungování proměnilo?

Šárka Mikesková a Jiří Surůvka – v podpalubí

Šárka a Jiří – uznávané osobnosti tuzemské umělecké scény, jejichž díla byste našli i v domě kultury. Kdysi dávno zde však pracovali jako dělník a šatnářka. Vítejte v podpalubí „bílé lodi“, v nenápadných končinách, ze kterých do světa vylítla řada talentů…

Milan Líčka, Jiří Siostrzonek a Kino náročného diváka

Místní Kino náročného diváka s početným filmovým klubem se stalo během 60. až 80. let kulturním fenoménem. Na jeho fungování vzpomínají bývalí členové, filmový odborník a novinář Milan Líčka a kulturní sociolog a pedagog Jiří Siostrzonek.

Vladislav Klíma a Janáček

Budovu DKMO pojí s „Janáčkovkou“ nejen dlouhá a významná minulost, ale také slibně se rýsující budoucnost v podobě nového koncertního sálu a zásadní rekonstrukce. O začátcích této symbiózy jsme mluvili s archivářem a mnohaletým členem JFO Vladislavem Klímou.

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Zpět na novinky