Zpět

Přihlas se na Odpich – multižánrový festival začínajících kapel

Máte kapelu? A můžeme ji vidět? Vyhlašujeme totiž výzvu! Pošlete svoji nahrávku a zapojte se do nového hudebního festivalu starého dobrého kulturáku. Tři nejlepší kapely vybere pětičlenná odborná porota, zbylou čtvrtou sami fanoušci. Všechny si pak zahrají s profi aparaturou na pódiu našeho amfiteátru spolu s kapelou Places. Přihlášky přijímáme do 26. července.

Zakládáme novou tradici multižánrového open air festivalu, který poskytuje příležitost ke zviditelnění začínajícím kapelám z regionu. Odpíchněte se od startu a zahrajte si na pódiu amfiteátru s profi aparaturou a indie-pop kapelou Places, která vystoupí jako host festivalu o půl deváté večer.

Jak se přihlásit

Pro přihlášení zašlete odkaz nahrávky, základní info o kapele a svůj kontakt na e-mail mocicka@dkv.cz, a to nejpozději do 26.července 2021.

Tři kapely vybere pětičlenná odborná porota sestavená z osobností Ostravska, které se pohybují v oblasti kultury. Jednu pak vyberou fanoušci prostřednictvím hlasování na Facebooku. Pořadí kapel v den koncertu stanoví porota.

Podmínky hlasování na Facebooku

Obdržené nahrávky budou postupně zveřejňovány na facebookové události festivalu. Každá kapela bude mít na události pouze jeden příspěvek, u kterého budou moci fanoušci hlasovat pomocí tlačítka “like”. Kapela s největším počtem hlasů se připojí k dalším třem, které vybere porota, a dostane možnost si zahrát na festivalu Odpich. Sdílení a osobní propagace je povolena.

Podmínky výzvy

  • kapela hraje převážně vlastní autorskou tvorbou
  • kapela je začínající respektive není všeobecně známá
  • kapela má alespoň jednu kvalitní nahrávku pro posuzování porotou zveřejněnou na jedné z těchto platforem: YouTube, Soundcloud, Vimeo, Facebook
  • zasláním nahrávky uděluje kapela souhlas s jejím zveřejněním na soc. sítích, webu aj.
  • délka veřejného vystoupení je 30 minut
  • délka zvukové zkoušky je 30 minut
  • kapela se zavazuje, že bude hrát bez nároku na honorář
  • proplacené cestovné bude maximálně do výše 1 000 Kč
  • základní technika k dispozici, individuální požadavky po vyhlášení

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Zpět na novinky