Zpět

Milý Ježíšku, já chci na kulturu…

Kladete si otázku, jak obdarovat své blízké tak, aby se z vašeho dárku nestal lapač prachu? Darujte zážitek. Kulturní zážitek! Máme pro vás deset tipů na vánoční dárky z Kulturáku. Pro děti i prarodiče. Od divadla, přes taneční kurz až po cestopis.  

# 1 S DĚTMI ZA KULTUROU

Střevlík Pepa a zlatohlávek Jarda hledají opravdové štěstí a cestou zažívají spoustu zábavného dobrodružství.  Divadelní představení pro děti od tří let Velká dobrodružství malého brouka hrajeme v neděli 12. ledna ve čtyři hodiny odpoledne.

# 2 NA MAŠKARNÍ S MÍŠOU

Písničky, tanečky, soutěže a autogramiáda s Míšou Růžičkovou. Na únorový Karneval na zámku můžete přijít už s dvouletou drobotinou.

# 3 NOVÝ CIRKUS

Rodinné novocirkusové představení s jasným příběhem, skromnou scénou a silnými výkony, při kterých se tají dech. Režijní duo SKUTR se vrací k pohybovému divadlu a v rámci inscenace Walls & Handbags bere diváky na zakázanou klukovskou výpravu za zapomenutými dětskými sny. Hrajeme 17. ledna.

Walls & Handbags

# 4 POBYT V PENSIONU PRO SVOBODNÉ PÁNY

Pražské divadlo Palace přiváží do Ostravy slavnou aktovku z pensionu s velmi upjatým domovním řádem. V novém nastudování excelují „svobodní pánové“ Patrik Děrgel a Lukáš Příkazký, po jejich boku stojí Anna Fialová v alternaci s Lenkou Zahradnickou či Marií Doležalovou. Nestárnoucí komedie Pension pro svobodné pány je sázka na jistotu.

Pension pro svobodné pány

# 5 SHOW MUST GO ON

Hity kapely Queen znějí napříč generacemi a dramatický život Freddieho Mercuryho inspiruje k mnoha filmovým, knižním i divadelním zpracováním. Hudební představení Divadla Radka Brzobohatého Freddie – concert show snoubí obojí. Vypráví o frontmanově životě skrze sedmadvacet největších hitů slavné kapely.

# 6 HUMOR POD STROMEČEK

Karel Šíp se přesouvá z televizních obrazovek do divadelního sálu. Na motivy oblíbeného pořadu Všechnopárty vznikla nová zábavná show Minipárty s Karlem Šípem, tentokrát s hostem J. A. Náhlovským. Dostane se i na otázky z publika.

Minipárty s Karlem Šípem a J. A. Náhlovským

# 7 HOUSLE A CIMBÁL

V březnu v nás rozproudí krev houslista Pavel Šporcl za doprovodu cimbálové muziky Gipsy Way Ensemble. Koncert Gypsy Fire 2020 kombinuje mistrovskou preciznost s živelným temperamentem.

# 8 AUTENTICKÁ CESTA KOLEM SVĚTA

Správná rada je vždycky nad zlato. Jak cestovat s minimálním rozpočtem prozradí cestovatelská přednáška Couchsurfing kolem světa. Katka s Petrem při své více než rok trvající cestě kolem světa nocovali zdarma u místních a nejen, že tím výrazně ušetřili, ale ještě k tomu poznali svět autenticky, skrze tamní obyvatele a jejich domovy.

Kateřina Krejčová: Couchsurfing kolem světa

# 9 SMÍME PROSIT?

Na taneční není nikdy pozdě, ať už je vám osmnáct nebo klidně sto. Od ledna můžete v Domě kultury navštěvovat taneční kurzy pro začátečníky i pokročilé. Každou neděli po dobu jedenácti týdnů se na parketu rozvlňme v rytmu polky, samby nebo jivu. Stačí mít tanečního partnera a dostatek střevíců.

# 10 NA HROMNICE O PÁR SVÍČEK VÍCE

Jednodenní kurz na výrobu přírodní svíčky Hromničky a vonného vosku do aromalampy je skvělou příležitostí, jak se zastavit u příjemné manuální práce a připomenout si starou pohanskou tradici. Kurz proběhne v sobotu 1. února.

Kurz na výrobu přírodních svíček

# 11 TIP PRO NEROZHODNÉ – DÁRKOVÝ POUKAZ

Taneční kurz, cestování, nový cirkus, Karel Šíp… stále váháte? Máme pro vás tip jedenáctý, možná že úplně nejlepší ze všech. S univerzální dárkovým poukazem na libovolný program Domu kultury města Ostravy v hodnotě 300 anebo 500 Kč totiž nešlápnete vedle. K dostání na pokladně DKMO v době od 8.00 do 20.00 ve všední dny a od 13.30 do 20.00 o víkendu. Doba platnosti poukazu je šest měsíců. Tak šťastnou ruku při výběru, klidný předvánoční čas a kulturního Ježíška.

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Zpět na novinky