Zpět

Od Norska, přes Namíbii až na rodnou hroudu – podzimní cestopisy v domě kultury

Prázdniny už sice pominuly, ale inspiraci a dojmy z dalekých krajů můžete čerpat dál – tady je naše aktuální nabídka cestovatelských pořadů. O svých dobrodružstvích bude vyprávět třeba Jiří Kráčalík, Jiří Kolbaba nebo Ladislav Zibura.

Začínáme 13. října v Namíbii, pozoruhodné zemi afrického kontinentu. Jiří Kráčalík vás provede pouští Namib, skalnatými horami Spitzkoppe, seznámí vás s kmenem Himbů a ukáže zvířata ze safari Etosha. V pondělí 15. listopadu naopak zavítá do nejkrásnějších oblastí pětitisícového pohoří v Tádžikistánu.

S dalším známým cestovatelem, Jiřím Kolbabou, vyrazíme v pondělí 29. listopadu do Norska, mimořádně přitažlivé země ve Skandinávii. Od jižního Kristiansandu, přes Stavanger, inspirativní Oslo, kouzelný Bergen, fotogenický Ålesund, Bodø, Tromsø, až na Nordkapp. Součástí výletu budou i pohádkové Lofoty a syrové Špicberky.

Norsku se věnuje také cestopisná přednáška Kristýny Tronečkové a Matouše Hurtíka, kteří hledají souvislost mezi Norskem a Bhútánem, dvěma zcela rozdílnými zeměmi, které však spojuje jedna důležitá věc – štěstí. Přednáška proběhne v neděli 31. října.

Ve středu 10. listopadu se z Norska posuneme o něco dál na západ – o putování po zemi ohně a ledu, tedy po Islandu, bude vyprávět Jan Sucharda.

A protože všude dobře, ale doma nejlíp, zakončíme tuhle podzimní cestovatelskou pouť v Česku. Ladislav Zibura už projel svět, a tak se letos rozhodl důvěrně poznat svou vlast. O svých prázdninách bude vyprávět s šarmem sobě vlastním v úterý 30. listopadu.

Kompletní průběžně aktualizovaná nabídka cestovatelských pořadů a přednášek je k nahlédnutí zde.

Čtěte také

Musíme to opravit

Vážení návštěvníci, vzhledem k rekonstrukci domu kultury je budova od 1. 9. 2022 pro veřejnost uzavřena. Více informací týkajících se rekonstrukce DKMO a stavby nového koncertního sálu naleznete na www.koncertnisal.cz nebo na FB KS. Rovněž Vás budeme nadále informovat o aktuálním dění na FB DKMO. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou v roce […]

Vítání léta s loutkami pod širým nebem pro celou rodinu

Letní měsíce jsou skoro tady a ještě, než začnou školní a divadelní prázdniny, tak k nám zavítá umělecký soubor Vi.Tvor s interaktivním loutkovým představením Kde budeme bydlet. V neděli 12. června ve 14 a 16 hodin zahrají na travnaté ploše za budovou domu kultury. Pohádka je určena dětem už od 3 let.

Kino Art už svůj provoz neobnoví

Kino Art má kvůli technické závadě od 18. prosince zavřeno. Komplikovaná a nákladná oprava v kombinaci s chystanou uzávěrou a rekonstrukcí celé budovy teď rozhodly – Art už svůj provoz neobnoví.

Zpět na novinky